Jak správně vybrat GPS navigaci?

Jak správně vybrat GPS navigaci?

Cestování je jeden z nejrozšířenějších koníčků. Aby to byla ale jen a pouze radost a žádná starost, měli byste mít cestu vždy dobře naplánovanou. Už dávno se ale nemusíme spoléhat na ukazatele a papírové mapy, naprostým fenoménem dneška jsou navigace. Těch je ale na našem trhu tolik druhů, typů a to vše v různých cenových relacích, že vyznat se v nabídce není zrovna jednoduché. Právě proto věnujte několik málo chvil ze svého času přečtení dnešního článku.

Při výběru GPS navigace bychom měli být velmi obezřetní. Rozdíly jsou totiž krom designu a ceny zejména v obsluze či rychlosti výpočtu tras. Všeobecně platí, že technologie globálního polohovacího systému je plus mínus u každé z navigací stejná. Velký rozdíl je ale v tom, jakou cestou se do místa určení dostanete. Původně vojenská technologie tedy nyní slouží snad každému druhému a je jedno, zda se jedná o automobilovou nebo turistickou navigaci. Velmi důležitým faktorem je také hlas, který z navigace vychází. Pravděpodobně nejpříjemnější je hlas z GPS navigace TomTom. Jde ale jen a pouze o váš styl, ale vybírejte tak, aby vás hlas zanedlouho neomrzel.

Inovativní navigace

Jak správně vybrat GPS navigaci?Při výběru navigace se zaměřte na to, co od ní očekáváte. Jinými slovy, co všechno umí. Velmi vyhledávané jsou navigace, které vám poradí v jakém pruhu se držet v případě vícepruhových komunikací. Velmi důležitá je také rychlost reakce. Navigace vás tedy musí informovat a nutnosti odbočit v době, kdy s přehledem dáte blinkr, zpomalíte a bezpečně odbočíte. Dalším velmi důležitým parametrem je realistické vyobrazení. To oceníte zejména u sjezdů z dálnice, které jsou mnohdy nepřehledné a blízko u sebe, takže by snadno mohlo dojít k omylu. To stejné platí i v případě složitějších kruhových objezdů. Zejména v centrech větších měst se omyl neodpouští a vrátit se na místo, kde jste špatně sjeli, není mnohdy jednoduché.

Velmi oceníte i funkci, která přiřadí názvy k ulicím nebo určí i jiné důležité body, jako jsou nemocnice, banky a podobně. Zdaleka nejdůležitější je ale samozřejmě ovládání navigace. Zadání cíle nesmí být složité a paměť navigace by měla udržet alespoň několik základních cílů, kam cestujete často. Do paměti je velmi výhodné uložit také místo pobytu a při navigaci domů tak stačí zmáčknout jedno tlačítko. Doba, za kterou navigace najde dané místo je přímo úměrná se vzdáleností. Vždy musíte čekat, až se navigace „poradí“ se satelity. A přesně to je důvod, proč si trasu plánujte včas, nejlépe než vyjedete. Pak už se soustřeďte jen na řízení.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Tak jsme zase jednou vycestovali s CK FISCHER

Tak jsme zase jednou vycestovali s CK FISCHER

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *