Jak nejlépe vybrat letenky?

Jak nejlépe vybrat letenky?

V dnešní době máte dvě možnosti jak si vybrat a zajistit letenku. Buď můžete zalovit ve vodách internetu, nebo zajít do společností, které se starají o prodej letenek. Pokud máte v plánu letět krátkou trasu, tak není nutné chodit do těchto společností, protože naplánovat cestu a poradit si s výběrem letenky zvládnete sami. Na druhou stranu, pokud jste si naplánovali komplikovanější let, kdy budete muset několikrát přestupovat, tak je určitě dobré nechat si poradit a nějakou takovou kancelář, která nabízí tyto služby, navštívit.

Když se pustíte do hledání letenek sami, určitě si prohlédněte nabídku mnoha společností a pročtěte si jejich servery. Uděláte si představu o cenách a najdete si důležité informace o jednotlivých leteckých společnostech.  Tady nabízím pár nejdůležitějších kritérií, podle kterých byste se měli řídit. Je to určitě destinace, kam se chystáte, dále také záleží na termínu a hlavně ceně. Také se řiďte podle možností přestupů, jaké bude společnost nabízet.

Každý z nás určitě stojí o to, aby cena byla co nejlevnější, a proto je dobré porovnat ceny různých dopravců. Můžete zkusit třeba i najít stránku v jiném jazyce, pokud jí společnost má. Je totiž dost možné, že cena bude na stejný let nižší. Je to způsobeno kurzovým rozdílem.

Jak nejlépe vybrat letenky?Výhodou dnešní doby je, že do mnoho destinací létá více společností, takže vy si můžete v klidu vybírat tu nejvhodnější právě pro Vás.

Existují ale i místa, kam léta jen jedna letecká společnost. I přesto můžete ale zkusit zkombinovat lety od jiných společností. Budete muset sice třeba přestupovat, ale cesta Vás může vyjít výrazně levněji.  To, že přímý let by měl být logicky levnější díky nižším provozním nákladům, není pravda. Společnosti, které umožňují přímý let, Vám šetří čas, a proto si to většinou nechají dobře zaplatit.

Někdy se ale přestupům nevyhnete, i když se budete sebevíce snažit hledat. To všechno záleží na místu, kam chcete letět.

Většina lidí si myslí, že nejnižší ceny jsou u letů večerních, nebo ranních. Není to ale pravidlo. Může se stát, že najdete i v poledne levný let. Všechno to záleží na společnosti.

Ještě jedna rada při koupi letenky zpáteční. Pokud jedete na pár dní, určitě není problém z koupí zpáteční letenky s pevným datem odletu. U dálkových letenek je ale dobré koupit si letenku, u které je možnost, za určitý poplatek (cca 100 eur), změnit si termín odletu.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

1 thought on “Jak nejlépe vybrat letenky?”

  1. Dobrý den,
    velice pěkně napsaný článek plný užitečných rad. Při výběru letenky doporučuji projít několik vyhledávačů letenek nebo oslovit různé ck, které letenky prodávají. Všechno si pro jistotu 2x ověřit a v případě komplikované cesty se nebát zajít osobně do ck a nechat si poradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *