Dovolená na podzim nebo v zimě? Tou pravou volbou je Srí Lanka

Dovolená na podzim nebo v zimě? Tou pravou volbou je Srí Lanka

Léto už je nenávratně za námi. Plavky a letní oblečení už jsme uložili hluboko do skříní a do popředí se dostává oblečení teplé. Sluníčko na nás mrkne jen občas a o teplotách ani nemluvě. Pokud jste dovolenou letos ještě nestihli, nezoufejte. Do teplých krajin můžete zavítat i na podzim nebo v zimě. A proč si nedopřát trochu exotiky? Skvělou volbou pro vás může být Srí Lanka.

Dovolená snů? Přesně to je Srí Lanka. Je to místo, kde si každý najde své. U pobytových zájezdů, kde najdete pohodový relax na dlouhých písečných plážích lemovaných kokosovými palmami obklopených jedinečnou přírodní scenérií, si můžete vybrat, jakou část ostrova chcete navštívit – západní, východní, jižní. Poznávací zájezdy jsou uspořádány tak, aby si aktivní turista i člověk toužící po nenáročných trasách zvolil právě tu svou vysněnou dovolenou. I pro milovníky dějin a historie je tu nespočet památek. Ne nadarmo se Cejlonu, jak byl dříve ostrov nazýván, říká nebeský kraj. Adam byl prý po vyhnání z ráje Bohem přenesen právě na toto místo, aby jeho potrestání zmírnil.

Stále váháte?

Dovolená na podzim nebo v zimě? Tou pravou volbou je Srí LankaTak vězte, že co na Srí Lance zažijete, už jinde nezopakujete a ani neuvidíte. Mírumilovní, ochotní a pokorní lidé, většinou buddhisté, vám vaši dovolenou ještě více zpříjemní. Nevídaným zážitkem by pro vás mohla být například jízda na slonovi, výstup na některou z hor či skal a spatřit tak neskutečný výhled na tropický ráj nebo třeba zažít atmosféru některého z jejich svátků. Indická kuchyně je vyhlášená po celém světě, takže i mlsné jazýčky budou mít pré. Jedinečnost přírody ohromí snad každého. I neromantik bude žasnout nad západy a východy slunce, které jsou na Srí Lance prostě dokonalé. Milovníci zvířat budou ve své kůži, protože volně pobíhající zvířata jsou všude.

Kdy jindy jet na dovolenou než právě teď?

Čekání na jaro a přečkání zimy si tak lehce zpříjemníte. Kdo Srí Lanku navštíví, už nebude chtít trávit dovolenou jinde. Milí lidé, společnost zvířat, dokonalá příroda, teplo, dobrodružství, pohoda, skvělé jídlo a mnoho dalšího. To je jen zlomek z toho co v tomto ráji na zemi uvidíte a zažijete. Lepší dovolenou jste si nemohli vybrat.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *