Dovolená 2012

Dovolená 2012

Krize se pomalu ale jistě podepisuje i na našich dovolených, podle posledního sčítání totiž s cestovními kancelářemi odjelo až o 15% méně lidí než v loňském roce. Češi nedají dopustit na Chorvatsko s možností vlastní dopravy, letecky pak vyrážejí především do Turecka a méně do Bulharska. Loni tedy stejně jako letos vede Chorvatsko. Letecky jsme se v roce 2011 vydávali především do Řecka, to bylo letos ale předčeno Tureckem. Řecko jsme si totiž zejména kvůli nepokojům nechali rádi ujít.

Turecko letecky neohrozí rodinný rozpočet

Co se leteckých dovolených týče, nejvíce se prodávaly zájezdy do Turecka a to do hotelů s více hvězdičkami a plnou penzí nebo All Inclusive servisem. Zejména v zemích, kde se nedá pít voda z kohoutku, jsou tekutiny velmi drahé a průměrná rodina za ně za týden utratí až 5000. To je důvod, proč se zájezdy All Inclusive, kdy máte zadarmo nejen jídlo, ale také pití nebo třeba alkoholické nápoje, vyplatí. Letecká dovolená do Turecka už ale zdaleka není jen pro majetnější. Pro čtyřčlennou rodinu vyjde cena zájezdu na necelých 30.000Kč.

A jak ještě více ušetřit?

Dovolená 2012Využijte nějakou z nabídek First minute nebo Last minute zájezdů. V nabídce First minute zájezdů začátkem roku dostanete spoustu výhod. Jedná se o bonusy za včasný nákup, slevy a akce. Vždy se ale informujte o storno poplatku v případě, že na dovolenou z nějakého důvodu nakonec nebudete moci odcestovat. Zdaleka nejvyhledávanější jsou ale stále zájezdy Last minute, tedy výběr z nabídek zájezdů na poslední chvíli. U většiny cestovek se jedná o více než poloviční celkový počet prodaných zájezdů.

Kde vybrat dovolenou?

Více než 30% z nás hledá dovolenou na Internetu, což je více než logické. Stejně jako u zboží existují různé srovnávače cen, tak si nyní můžete jednoduše porovnat i nabídky jednotlivých cestovek. Nejlepší výběr se nám zdá u společnosti Invia.cz, která agreguje zájezdy z našich předních, ale i mnoha malých cestovek. Zájezd pak máte za totožnou cenu, než jako byste ho měli přímo přes cestovku a to už stojí za uvážení.

Pokud nemáte problém v tom, najít si letenky nebo jiný transport zvlášť, jistě byste měli znát stránky booking.com, kde najdete možnosti ubytování napříč celým světem doslova za hubičku, ale také velmi exkluzivní ubytování. Zadáte jednoduché parametr. Například já nemohu odcestovat bez notebooku, takže potřebuji wi-fi připojení k Internetu minimálně v recepci hotelu, nejlépe na pokoji. Další mojí podmínkou je, aby byl v rámci ubytování akceptován pes.

Po zadání těchto parametrů, počtu osob a termínu a samozřejmě destinace si už můžete vybírat z desítek ubytování. To pak můžete i sami ohodnotit nebo se inspirovat recenzemi těch, kteří těchto ubytovacích kapacit využili před vámi.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Bansko

Bansko

Plovdiv

Plovdiv

1 thought on “Dovolená 2012”

  1. Škoda je, že už i to Chorvatsko pomalu zdražuje. Možná to bylo jiným místem, ale jako čtyřčlenná rodina jsme minulý rok v Chorvatsku za týden utratili na naše kolem 12 tis. Kč, letos to bylo o skoro pět tisíc více. Nijak jsme neutráceli, naopak jsme museli hodně počítat, abychom tam nenechali ještě více peněz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *