Co vás může překvapit na dovolené v Thajsku

Co vás může překvapit na dovolené v Thajsku

I v České republice je stále oblíbenější destinací Thajsko. A není se čemu divit. Thajsko je cílem mnoha turistů z mnoha různých důvodů. Jedním z hlavních důvodů je samozřejmě teplé podnebí. Léta si můžeme užít, i když je u nás mrazivo a sychravo, protože ideálním obdobím pro návštěvu této exotické země je listopad až březen, tedy období sucha, kdy se teploty pohybují okolo přijatelných 28 až 30 stupňů.

Zde je pár postřehů, které by vás při návštěvě Thajska mohly překvapit

Postřeh první – transport.

První věcí, která člověka v Thajsku překvapí, je skutečnost, že v Thajsku se stejně jako v Anglii jezdí vlevo. Dalším překvapením je veřejná doprava. I běžné linky na turistickém jihu země jsou poměrně nové a mají klimatizaci. Na autobusové nádraží, které využívají místní obyvatele se ale turista dostane jen výjimečně. Vše je koncipováno tak, aby turista využíval turistické linky mezi hlavními turistickými destinacemi. Často se jedná o kombinaci mikrobusů a lodí. Transport je to rychlý a komfortní, ale budete si za něj muset připlatit. Dalším překvapením transportu na jihu země je množství nových robustních drahých aut převážně značky Toyota.

Postřeh druhý – jídlo.

Thajská kuchyně je vyhlášená a je jedním z hlavních důvodů pro návštěvu této země v jihovýchodní Asii. Pokud budete jíst v restauracích primárně určených pro turisty, najdete v menu pizzu, těstoviny a hamburgery. Pokud budete jíst v restauraci, kde se stravují i místní a objednáte si „nepálivé“ jídlo, snadno se vám stane, že pro náš středoevropský jazýček bude i tak jídlo příliš pikantní. Mnoho variant jídel se překvapivě nabízí ve variantě s krevetami, sépiemi, kuřecím nebo vepřovým masem, a to za stejnou cenu. Dalším překvapením může být nabídka ovoce. Mango, papája, malé banány, vodní meloun a ananas nechybí nikdy. Další, pro nás více exotické ovoce jako je durian, mangostan nebo rambutan už je o poznání méně časté.

Postřeh třetí – toalety.

V jihovýchodní Asii stejně jako v mnohých jiných oblastech světa není kanalizace stavěná na to, aby se odhazoval toaletní papír do záchodu. To může být pro některé lidi dost překvapující. Další překvapení vás čeká na jihu země, kde je převládajícím náboženstvím islám, ne buddhismus. Připravte se tedy na turecké záchodky.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *