Cestování pro gurmány – Německo

Cestování pro gurmány – Německo

Vydejte se na vinice knížete Metternicha, které se nachází ve spolkové zemi Hesensko na panství v okolí historického zámku Johannisberg. Víno se zde pěstuje již více než 900 let a údajně zde čistou náhodou také vznikla vína kategorie pozdní sběr, když posel s povolením sklízet víno dorazil k místním vinařům s čtrnáctidenním zpožděním. Majitelem zdejšího panství se stal v roce 1816 Klemens Wenzel Nepomuk Lothar kníže z Metternich-Winneburgu a již o šest let později zde vznikla první lahev vína s etiketou. Zámek Johannisberg byl pak v roce 1971 prohlášen za samostatnou apelaci, což svědčí o unikátní kvalitě místních vín. Nejpopulárnější odrůdou révy je zde Ryzlink, který putuje také do lahví sektu značky Fürst von Metternich.

Za kulturou i architekturou

Vydejte se na zámek Johannisberg koncem června a navštivte populární hudební festival Rheingau Musik Festival, jehož koncerty se konají nejen přímo v zámku, ale také na dalších památkách v okolí. Vidět a slyšet můžete například nejstarší funkční varhany v Německu, které se nachází v gotickém kostele v nedalekém městečku Kiedrich. Zajímavosti však najdete v celém regionu Rheingau. Ve městě Eltville stojí za pozornost stejnojmenný hrad s vysokou bílou věží, vydat se můžete po stopách básníka Johanna Wolfganga von Goethe a shlédnout na řeku Rýn ze stejných míst, která ho inspirovala při tvorbě.

Pro milovníky hutnějších pokrmů

Kuchyně Hesenska si zakládá na tučnějších jídlech, důkazem budiž místní špekový slaný koláč. Zajímavá je i lokální variace na české syrečky, známá pod názvem Handkäse. Pokud si ji objednáte „mit Musik,“ tedy „s hudbou,“ dostanete jako přílohu krájenou cibuli. Populární je také zelená omáčka z bylinek a vajec, kterou miloval básník Goethe, v regionu pak samozřejmě narazíte i na desítky různých typů klobásek. Sladkosti zde zastupují recepty, které důvěrně známe – koblihy či kynuté knedlíky.

Tip:Fürst von Metternich Prestige-Cuvée Riesling

Sekt je vyráběn tradiční metodou pouze v malém počtu lahví. Je vyroben výhradně z vybraných hroznů ryzlinku sklizených na viničních tratích vinařství Schloss Johannisberg. Vyznačuje se světle žlutou barvou s jemně zelenými odlesky a jemným dlouhotrvajícím perlením. Svým aroma připomene broskve a mirabelky. Chuť sektu je svěží a ovocná, s minerálními tóny a uhlazenou kyselinkou .

Doporučená cena: 345 Kč

Mohlo by se vám také líbit

Nejlepší atrakce v německém Legolandu

Nejlepší atrakce v německém Legolandu

Co musíte vědět, než poprvé navštívíte Legoland?

Co musíte vědět, než poprvé navštívíte Legoland?

Nakupovaní v Tropical Islands

Nakupovaní v Tropical Islands

Naše listopadová exotika kousek od Berlína

Naše listopadová exotika kousek od Berlína

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *