Umíte cestovat bez zbytečných zavazadel?

Umíte cestovat bez zbytečných zavazadel?

Stejnojmenný průzkum odhalil, jaká zavazadla preferujeme v různých dopravních prostředcích, kolik z nás řeší restrikce u nízkonákladových aerolinií i to, jak nás tato omezení ovlivňují při balení. Průzkum také ukázal, kolik z nás se umí a neumí efektivně sbalit, a kolik z nás poté tahá na své cesty zbytečné věci. Věděli jste třeba, že se se ztraceným zavazadlem na letišti shledáte nejčastěji do dvou dnů?

Kufr do letadla, batoh do vlaku

Cestování letadlem dnes není taková vzácnost, jako bývala dříve. Zkušenosti s tímto dopravním prostředkem má 75 % z dotázaných. A právě tomuto způsobu cestování se věnovala většina otázek v průzkumu. Pro své cesty letadlem preferujeme jednoznačně (66 % z dotázaných) kufry na kolečkách. Jsou praktické a ve většině případů je můžeme vzít s sebou jako kabinové zavazadlo. Batoh do letadla volí 20 %  a cestovní tašku jen 14 % respondentů. V případě vlaku nebo autobusu je však situace odlišná. Nejčastější volbou je batoh (47 %) a cestovní taška (30 %). Kufr na kolečkách si sebou vezme jen 17 % z dotázaných.

Protože oblíbené nízkonákladové aerolinie mají striktní požadavky na rozměry kabinových zavazadel, hlídá si tento důležitý požadavek 87 % dotázaných. Do kabinového zavazadla se dnes na celou dovolenou dokáže sbalit 52 % dotázaných. Leteckou dopravu bohužel provází jeden nešvar – časté ztráty zavazadel. V průzkumu potvrdilo svou zkušenost se ztrátou zavazadla u leteckých přepravců  11 % respondentů. Se svým zavazadlem se následně opět setkali nejčastěji do dvou dnů (67 %) nebo do týdne (22 %).  Pouze 11 % se opětovně se zavazadlem setkalo až doma.

Obecný předpoklad šikovnosti mužů při balení na dovolenou potvrdili rovněž účastníci průzkumu. Drtivá většina z nich (82 %) uvedla, že se domnívá, že se na dovolenou dokáže úsporněji sbalit právě muž. Nicméně i tak s sebou na dovolenou taháme různé zbytečnosti. Polovina dotázaných přiznala, že s sebou na cesty vždy tahá i věci, které nevyužije. Pouze 15 % se dokáže sbalit tak, že nevezou žádnou zbytečnou věc.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *