Také vás zajímá zdraví a záhady?

Také vás zajímá zdraví a záhady?

Dnešní článek bude čistě informativní. Narazili jsme totiž na super webový portál, který najdete na adrese zahady-zdravi.cz, a který nabízí neuvěřitelnou škálu velmi zajímavých článků. Ty jsou navíc hodnoceny, a proto už si můžete vybírat jen ty opravdu nejčtenější a nejzajímavější.

Hlavním tématem je samozřejmě léto, které s sebou přináší radosti, ale také starosti. Jednou z těch méně příjemných stránek letních večerů strávených na zahradě nebo v nějakém veřejném zahradním posezení, je bezesporu bodnutí hmyzem.

To se nám nevyhne ani v následujících týdnech, tedy v období babího léta. Také si občas říkáte, ať si komár klidně cucne, ale ať mi otravně nebručí u hlavy, zrovna když chci usnout? Podtrženo sečteno, bodnutí od komára, včely, vosy a podobně je velmi nepříjemné a bolestivé, pro alergiky dokonce i životu nebezpečné. Zdraví je na prvním místě, proto bychom měli zejména děti, alergiky a starší spoluobčany bránit před otravným hmyzem, jehož bodnutí s sebou nese nepříjemné příznaky, jako je svědění, zarudnutí nebo otok v místě vpichu. Dalším projevem je samozřejmě bolest. Vážnější problémy začínají, pokud dojde k popíchání v oblasti obličeje, kde je kůže velmi citlivá. Při píchnutí do jazyka či jiného místa v ústech může dojít až udušení, proto braňte především obličejovou část. Chránit se můžete preventivně, spreji proti komárům, vosám a podobně. Na trhu už jsou i antiparazitní náramky. V lékárničce by neměly chybět gely a krémy na popáleniny a štípance, které zarudle opuchlé místo zklidní zchlazením. Nesmíte je zapomenout ani na dovolenou.

Také vás zajímá zdraví a záhady?Zdraví ale není jediným ústředním tématem webu, dalším hlavním proudem jsou hady, které lidstvo zajímaly od nepaměti. Zejména příslušnice něžného pohlaví musely bát doslova nadšeni ze článku o novém parfému Lady Gaga, který má podle jejích slov obsahovat krev a sperma. Složení na flakónku ale naznačuje i obsah jedovatého rulíku zlomocného.

Latinsky je tato bylina nazývána Atropa bella-donna, což znamená krásná paní. Název je odvozen z dávné minulosti, kdy si ženy kapaly výtažky z rulíku do očí, aby se jim rozšířily zornice (rulík obsahuje atropin, který zornice roztahuje). Tmavé oči totiž byly znamením krásy, podobně jako v dnešní době štíhlá postava. Štíhlost s sebou také nese mnoho komplikací a nemalé procento populace, zejména mladé dívky, pak trpí různými poruchami příjmu potravy, anorexií a podobně.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *