Společník cestovatele–díl 1. Turecko

Společník cestovatele–díl 1. Turecko

Jestliže se rozhodnete vycestovat do cizí země a ta země je ještě k tomu pro vás prozatím neznámou, či hodně vzdálená tradicím vaší země, jistě se vám vyplatí pořídit si kvalitního cestovního průvodce. Tím teď není myšlena fyzická osoba, ale mnohem praktičtější a skladnější pomocník na cesty – knižní průvodce. Seriál recenzí na cestovních knižních průvodců vám budeme přinášet celé léto.

Rozhodnete-li se vycestovat do Turecka, které je naší kultuře velmi vzdálené. Mentalita tamějších obyvatel je totiž poněkud jiná, neboť je to stát ležící v Malé Asii. V knize Společník cestovatele, od nakladatelství IKAR naleznete vše potřebné pro vaši cestu.

Hned v úvodu se vám země představí velice všeobecně, letmo se seznámíte s jeho historií, kulturou, současnou situací, přírodou, která jej obklopuje, ale i znaky pro Turecko typickými. Například zjistíte mnohé o umění, které se zde vyskytuje, o originální turecké architektuře, o zvycích a tradicích a mnohém jiném. Skvěle přínosné pro vás rovněž může být „Turecko během roku“. Tato rubrika vám pohodlně pomůže zvolit roční období, či měsíc, ve kterém je pro vás návštěva, z hlediska tamějších událostí a podmínek, nejvhodnější.

Pokud vás minulost země zajímá hlouběji, můžete si o ní přečíst spoustu zajímavostí a faktů na bezmála 20 stranách.

Na dalších stranách průvodce následuje rozdělení Turecka do několika oblastí, které jsou vždy široce a detailně popsány. Vždy se zde nachází malá mapa oblasti, opravdu velice detailní popis významných památek, včetně mapek, popisek, otevíracích dob, kontaktů, či dopravních spojení. Oblasti jsou v knize barevně rozlišeny kvůli dobré orientaci. Jedna oblast má vždy na pravém okraji barevnou značku, takže ji můžete vždy snadno vyhledat.

V závěru průvodce naleznete spoustu typů na ubytování, stravování, na to kam zajít nakoupit, nebo jak se pobavit, či zabavit. Dále si můžete pročíst praktické rady na co si dát pozor. Zkrátka bez této knihy se v Turecku jen těžko obejdete a to zejména pro vaši vlastní pohodlnost. Mohu ji jen doporučit, stejně jako další komentář, který jsem našla na Internetu:

„Kniha Turecko z řady Společník cestovatele vyšla letos ve druhém vydání společně s dalšími průvodci této řady. Myslím, že i tento fakt svědčí mj. o veliké oblíbenosti těchto průvodců. Jsou totiž nesmírně přehlední, kniha sama o sobě je velmi skladná, takže vhodná na cesty a navíc informace v ní obsažené jsou prostě k nezaplacení!“

„Turistický průvodce z edice Společník cestovatele obsahuje přes 1200 barevných fotografií. V knize najdete průřezy budov a podlaží, přehledné a přesné mapy a bohatství informací o krásách Turecka – od antických rozvalin po nádherné pláže a největší město Istanbul. Nechybí ani tipy na sportovní aktivity a nejlepší hotely a restaurace z každé oblasti.“

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *