Sjíždění Vltavy holdují desítky tisíc vodáků…

Sjíždění Vltavy holdují desítky tisíc vodáků…

…přidáte se k nim letos i vy?

Léto je takříkajíc na spadnutí a i vy již možná přemýšlíte, kam letos vyrazíte na dovolenou. Pokud jste vyloučili pobyt u moře, ale přesto byste rádi strávili volno u vody, přidejte si na seznam horkých kandidátů sjezd Vltavy na lodi nebo raftu. Nejoblíbenější českou řeku každoročně sjíždí desítky tisíc vodáků ze všech koutů republiky a rozhodně nejde jen o zkušené profesionály. V následujících řádcích vám prozradíme, na kolik vás taková aktivní dovolená vyjde a další důležité informace, které byste měli o sjezdu Vltavy vědět.

Kolik stojí zapůjčení raftu/lodi?

Mezi tradiční výchozí body, odkud se Vltava začíná sjíždět, patří Vyšší brod. Zavedená půjčovna raftů Vyšší Brod Aquaraft nabízí zapůjčení lodi včetně pádel od 150 Kč /den a raft, společně s pádly, pumpou, pytli a vestami za 500 Kč/den. Vyrazíte-li na dovolenou v období od poloviny června do poloviny srpna, mírně si připlatíte (loď za 200 Kč/den, raft za 600 Kč/den).

Tip: Pro začátečníky je ideální raft, protože pluje pomaleji a je stabilnější než poměrně dravé dvoumístné lodě typu Pálava.

Od Vyššího Brodu až po Boršov

Sjíždění Vltavy holdují desítky tisíc vodáků…Ve Vyšším Brodě bez problémů zaparkujete i bezplatně a poté hurá na vodu. Zkušení vodáci doporučují urazit cca 15 km a „zakotvit“ v oblíbeném kempu u Fíka na levém břehu řeky. Druhý den dorazíte do Českého Krumlova – perly jižních Čech, kde se můžete projít do centra města (z kempu Vltavan cca 15 minut pěšky).

Pokud není ve vašich možnostech strávit na Vltavě více času, můžete Vyšší Brod vynechat a vybrat si jako startovní bod Český Krumlov. Půjčovna raftů Český Krumlov, kterou taktéž provozuje Aquaraft, má totožné ceny.

Poslední den plavení po Vltavě se nese v duchu průjezdem historického města, ale také průjezdu několika strmějších jezů. Konečnou zastávkou bývá kemp Zlatá koruna, nicméně můžete pokračovat až do vesnice Boršov.

Chcete-li se o dovolené na raftu dozvědět další informace, případně rovnou provést objednávku, navštivte www.aquaraft.cz (půjčovna raftů Vltava). A pozor, Aquaraft má v nabídce také paddleboardy – prkna podobné surfům.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *