RECENZE: Kavárna Věznice Jičín

RECENZE: Kavárna Věznice Jičín

Když navštívíme Rumcajsovo město Jičín, vždy navštívíme kavárnu ve Valdštejnské lodžii Café Loggie. Ovšem nyní jsme hledali jinou možnost občerstvení přímo v centru, kde by nevadily děti, byla dobrá káva a domácí zákusky. Rozmražených rádoby dortíků totiž už máme plné zuby. Po chvilce Googlení jsme našli podle fotek příjemnou prvorepublikovou kavárnu s dětským koutkem na Valdštejnově náměstí s příznačným názvem Věznice. To nás moc zajímalo, udělali jsme si telefonickou rezervaci. Velmi milá obsluha nám zarezervovala stoly u dětského koutku. Neváhali jsme tedy a o podniku, který jsme navštívili v podstatě zcela náhodně, napsali recenzi.

Kavárna věznice

Jít jen tak okolo, tak nás asi ani nenapadne zavítat právě do této kavárny v areálu bývalé věznice. To by ale byla velká škoda. Zaujal nás prostorný interiér, který dopřeje soukromí úplně každému. Dětský koutek je navíc v samostatné místnosti, takže ani naše horda dětí nikoho nerušila. Sedíte v krásných pohodlných křeslech v kavárně s nezapomenutelnou atmosférou.

Kavárnu najdete na Valdštejnově náměstí 38, kde se v sobotu dopoledne konají trhy, takže je lepší zaparkovat někde o kousek dál.

Co jsme si dali? Výborné cappuccino, ledovou kávu bez kofeinu, zmrzlinové poháry, čokoládový a limetkový cheesecake a vodu. Ceny odpovídaly kvalitě domácích dezertů. Ty byly opravdu výborné. Dokážeme si představit objednat celý dort na nějakou rodinnou oslavu. I to kavárna nabízí. Obsluha byla milá, toalety čisté, dětský koutek hezky vybavený, prostorný. Vše probíhalo tak, jak má. Takže za nás velká spokojenost a kavárnu můžeme jen a jen doporučit.

Káva pochází z Novopacké pražírny a nese název Orbis. To nás také zaujalo, protože v místním muzeu je zrovna výstava Orbis Pictus Play, která je také inspirována jedním z děl Jana Ámose Komenského.

Trocha historie

Kavárna nás natolik zaujala, že jsme si o ni našli pár informací. Je provozována spolu s vinárnou v jednom z nejstarších domů ve městě, přímo na náměstí, které založil vévoda Albrecht z Valdštejna. To samo o sobě a komorně zařízený interiér dodává místo neotřelou atmosféru. K tomu poctivá káva a dortík, co víc si přát.

Jde o původně barokní trojkřídlový trakt, který byl ve dvacátých letech 19.století přestavěn empírově. Dům patřil Otovi Bedřichu Harrachovi. Jde o památkově chráněný objekt.

Mohlo by se vám také líbit

V neděli proběhl historicky první kadaňský Food festival

V neděli proběhl historicky první kadaňský Food festival

Od rodinné firmy ke kávové franchise

Od rodinné firmy ke kávové franchise

Kam v Mnichově Hradišti na výtečnou kávu?

Kam v Mnichově Hradišti na výtečnou kávu?

Svatomartinské slavnosti a pečená husa

Svatomartinské slavnosti a pečená husa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *