Příjemná letní dovolená v penzionu

Příjemná letní dovolená v penzionu

Hledáte-li správný tip na místo, kde strávit letošní dovolenou, rozmyslete si, zda dáte přednost rodinnému penzionu před velkým hotelovým komplexem. Při výběru dovolené berte na zřetel jaké služby, zázemí a míru soukromí jednotlivé penziony, apartmány a hotely nabízí. Ať už chcete navštívit jakékoliv místo pro strávení rodinné dovolené, romantického víkendu, případně služební cesty, na stránkách penzion.cz najdete široký výběr oblíbených penzionů ve všech koutech České republiky i na Slovensku. V nabídce naleznete několik tisíc penzionů, u kterých je k vidění spousta fotografií, ceník jednotlivých služeb a hodnocení přímo od hostů, kteří zde byli ubytováni. Zaujme-li vás nějaké ubytovací zařízení, můžete okamžitě provést online rezervaci.

Rozdíl mezi penzionem a hotelem

Pokud nemáte pořád jasno v tom, zda dát přednost penzionu či hotelu, pojďme si shrnout hlavní rozdíly mezi těmito typy ubytování, které vám mohou pomoci se snadněji rozhodnout. Hotely jsou většinou cenově dražší, je to však daň za perfektní služby hotelového řetězce, který poskytuje nepřetržitý servis a recepční služby. V hotelích bývá např. bar, posilovna, bazén nebo wellness a tenisový kurt. Připravte se však na velké množství hostů, neosobní přístup od personálu a hluk z ostatních pokojů, restaurace a baru. Soukromý penzion vyhledá především ten, kdo chce strávit klidný čas s rodinou a malými dětmi. Přece jen jsou děti hlučnější a některé penziony se vyznačují přímo označením „baby friendly.“ V tomto typu ubytování většinou nechybí dětský koutek poblíž terasy nebo restaurace.

Penziony jsou levnější a nabízejí více soukromí

V penzionu si můžete zvolit vlastní způsob stravování, součástí pokoje bývá vybavená kuchyňka s varnou konvicí a mikrovlnou troubou. Maminky tak mohou svým malým dětem kdykoliv připravit mléčnou kaši, přesnídávku nebo mléko před spaním. I když dovolená by neměla být jen o vaření, a tak je ideální mít zajištěnou alespoň polopenzi. Kromě ubytovacího zařízení je pro klienty rozhodující, kam se mohou vydat na výlet, kde se nachází nejbližší koupaliště a cyklostezky. Zajímavou informací bývá, zda penzion poskytuje přístup domácím mazlíčkům, má možnost parkovaní zdarma a internet pro ubytované hosty.

Mohlo by se vám také líbit

Skvělé jídlo, ubytování a bohaté sportovní vyžití, to vše na vás čeká v hotelu Ostrava

Skvělé jídlo, ubytování a bohaté sportovní vyžití, to vše na vás čeká v hotelu Ostrava

Hledáte místo pro dokonalou letní dovolenou?

Hledáte místo pro dokonalou letní dovolenou?

Chalupa Památka je historické ubytovací zařízení s nevšední atmosférou

Chalupa Památka je historické ubytovací zařízení s nevšední atmosférou

Recenze hotelu Plaza de la Luz Tourist Flats v Cádizu

Recenze hotelu Plaza de la Luz Tourist Flats v Cádizu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *