Praha a její okolí

Praha a její okolí

Naše největší a také hlavní město Praha je považováno za srdce České republiky. Je to město se spoustou krásných památek, historických částí i místem, kde můžete trávit Váš volný čas, ať už jste milovníky historie, nebo jiných volnočasových aktivit. Každopádně by měl každý toto krásné město navštívit. Nyní bylo navíc naše hlavní město vyhlášeno CNN nejlepším místem, kde strávit zimu.

Jedním z výletů, kam byste měli zavítat je určitě Pražský hrad. Dříve byl hrad sídlem českých panovníků a dnes v něm sídlí prezident republiky. Podle Guinessovy knihy rekordů je tento hrad největším hradem na světě. Pyšní se rozlohou 570 x 130 metrů. Součástí hradu je Katedrála sv. Víta, ve které jsou uloženy korunovační klenoty. V okolí je mnoho krásných zahrad, které nabízejí kouzelný výhled na historickou část města.

Dalším místem je nejstarší pražský most a tím je Karlův most, který propojuje Malou Stranu a Staré Město. Most je zdoben 30 sochami a sousošími.

Nezapomeňte také na nejstarší náměstí, které je v historickém centru a tím je Staroměstské náměstí.

Střed města zdobí socha Jana Husa. Nedaleko sochy se za poplatek můžete svést koňským spřežením. Na náměstí stojí nejznámější Orloj na světě.

Pokud nejste zrovna milovníci památek, můžete zavítat do botanické zahrady, která se nachází v Trojské kotlině. Součástí zahrady je například japonská zahrada, pivoňková louka nebo vinice s kapličkou sv. Kláry. Můžete navštívit také zoologickou zahradu, která se nachází nedaleko botanické zahrady. Tam si můžete prohlédnout přes 500 druhů zvířat na přibližně 50 hektarech. Najdete zde i lanovou dráhu, nebo moderní pavilony.

Krásných míst je v Praze mnoho. Pokud ale stále nevíte, kam zavítat, přečtěte si knihu Za strašidly po Praze-100 rodinných výletů. Tam najdete spoustu zajímavých typů na výlet, jako inspiraci.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *