Poprvé jsme objevili kouzlo letištních salónků

Poprvé jsme objevili kouzlo letištních salónků

Cestování s dětmi je náročné samo o sobě. U nás to chodí tak, že manžel sice dovolenou platí, ale já samozřejmě zajištuju veškerý servis od zabalení všeho potřebného až po pití a svačiny pro nás všechny. Když tedy přišel s nápadem zkusit jeden z letištních salónků, rozhodně jsem nebyla proti. Poprvé jsme se totiž chystali mimo Shengenský prostor a na Terminálu 1 Letiště Václava Havla je dobré být již 3 hodiny před odletem. A zabavit na letišti 3 hodiny děti tak, aby pokud možno neobtěžovaly všechny okolo, je poněkud nad moje síly.

Vlastníte kartu Mastercard?

Na letišti je salónků více, ale všechny nabízejí víceméně to stejné. Tedy příjemné prostředí s výhledem na letištní plochy a all inclusive jídlo a pití. Rozdíl je především ve vstupním poplatku. Jelikož manžel vlastní zlatou firemní Mastercard, naše volba byla jasná. Jako jeho host jsem měla vstupné za 450 Kč, což se rozhodně vyplatí, když si představíte, za kolik by byl na letišti klasický oběd nebo třeba jen káva s dezertem. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Na čem jsme si pochutnávali?

Nabídka jídel nebyla nijak široká, ale rozhodně si vybral každý. Pečená kuřecí stehýnka, chicken nuggets, řízečky, polévka, chlebíčky, olivy, zelenina, chipsy, sušenky…. Vše bylo moc dobré. K pití vše od Coly až po kvalitní tvrdý alkohol, piva, vína a šampaňské. Rozhodně ale není vhodné se v salonku vyloženě opít, protože pak by mohl být problém se vpuštěním na palubu letadla. Já jsem si pochutnala na výtečné kávě.

Jak zabavit děti?

Krom dětského koutku je zde i koutek pro větší děti s tablety a přednastavenými hrami. Pokud si navíc sednete do zadní části salonku, mohou pozorovat letadla. Na kratší dobu je samozřejmě zabavíte i jídlem.

Jak se zabaví dospělí?

Velkou výhodou je wi-fi připojení na Internet. K dispozici jsou i dnešní noviny a několik časopisů nejen v češtině.

Ceny vstupného

Již jsme naznačili možnost vstupu do salonku zdarma ke kartě. Ta musí být buď platinová, nebo zlatá firemní. Jinak je vstup 450 Kč i pro děti od 3 let. Ovšem i to se vyplatí zejména, pokud musíte na letišti trávit více času. Od personálu jsme se dozvěděli, že pokud jste v programu Master Card Priceless Specials, dostanete zpět 350 Kč. Pokud jste majitelem některé prémiové kreditní karty MasterCard World, pak máte také vstup zdarma. Stejně tak pokud nasbíráte dostatek mílí s  Frequent Flyer programem nebo cestujete 1. třídou. Salonek s názvem MasterCard lounge najdete na Terminálu 1 Letiště Václava Havla.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *