Nevíte kam o víkendu? Zajeďte si do Kadaně!

Nevíte kam o víkendu? Zajeďte si do Kadaně!

Památky a hudba

Sobota 8. září od 12h. do 16h.
V rámci Dnů evropského dědictví jsme pro návštěvníky některých kadaňských památek připravili i letos hudební zpestření. Z Mikulovické brány tak budete moci vyslechnout fanfáry na žestě, při návštěvě hradu s průvodcem vám zahraje kytarové duo, v kostele Stětí sv. Jana budete moci vyslechnout jazzové melodie na klavír a saxofon. a pokud zavítáte do Růžencové kaple za farním kostelem, zahraje vám svůj repertoár houslista. Památky jsou přístupné v sobotu a v neděli od 10h. do 16h., s hudebním doprovodem ovšem pouze v sobotu od poledne do 16h. Vstup volný.

United Colours of Kadaň
Sobota 8. září od 14h. do 17h. na nábřeží Maxipsa Fíka
Příležitost seznámit se a lépe si porozumět. Různé národnostní menšiny v Kadani a okolí si připravily stánky, kde budou prezentovat část své kultury. Pro letošek tak budete moci navštívit tyto stánky: afghánský, belgický, francouzský, kambodžský, libanonský, litevský, romský, ukrajinský a vietnamský. Přijďte ochutnat národní specialïty, dozvědět se něco o národních zvycích a poznat své spoluobčany, kteří jsou v našem městě doma ještě kratší dobu než půl století jako ti, co tu z nás bydlí nejdéle.
Hudební doprovod bude tvořit tradiční cikánská muzika v podání skupiny Dživipen. V 16h. vystoupí v AmFíku taneční skupina Bachtale Čhave! Vstup volný.

Nevíte kam o víkendu? Zajeďte si do Kadaně!Elżbieta Grosseová – keramická plastika, obrazy
Sobota 8. září v 17h. v Galerii U Adama
Slavnostní ukončení výstavy za přítomnosti autorky proběhne v sobotu 8. září 2012 v 17 hodin. Elżbieta Grosseová je přední českou keramičkou-sochařkou. Narodila se v Polsku, kde také vystudovala Akademii výtvarných umění ve Varšavě. Je členkou Mezinárodní keramické akademie v Ženevě a místopředsedkyní Svazu keramiků České republiky. Umělkyně hodně cestuje, zúčastňuje se mezinárodních plenérů a sympozií. Pohyb a pocit svobody ovlivnily její keramickou i malířskou tvorbu. Vstup zdarma.

Oživlé hradby
Neděle 9. září od 14h. do 17h.
S úplně novým scénářem se divadlo Navenek opět vrací na hradby, aby tuto památku na Den evropského dědictví „oživilo“. Na procházce od Žatecké brány po hrad tak kromě některých postav, jež jste mohli vidět v minulých letech, potkáte i hvězdáře, kata, kněze či trubadúra. Čekají na vás i Mistři pěvci kadaňští. Přijďte si zpestřit nedělní odpoledne. Vstupné: 20,-Kč.

Úlet
Neděle 9. září od 14h. ve Františkánské zahradě u Konírny. Odpoledne s lidově-country-folk-rockovou kapelou v rámci Františkánského léta. Vstupné: 20,-Kč.

Stigmata místa a prostoru
Neděle 9. září v 16h. v Městském muzeu v Kadani
Teplický všestranný umělec – výtvarník malíř, grafik i sochař, stejně tak hudebník – Martin Tomášek ztvárnil pocity, které si odnesl z míst poznamenaných hledáním, souzněním či střetem názorů a kultur. Snaží se nezůstat pasivním pozorovatelem mnohdy jen málo pochopitelného dění kolem nás, ale aktivně přispívat k oživení zájmu o podstatu věcí, o dobré slovo i čin. Vernisáž proběhne v rámci Dnů evropského dědictví ve Františkánském klášteře. Ten autora inspiroval i svými patrony, Čtrnácti svatými Pomocníky, které vtělil do nové kolekce děl, již představí spolu s výběrem svých dřívějších prací. Hrou na klasickou kytaru vernisáž doprovodí Laura Tomášková. Vstup volný.

Sněhurka
Neděle 9. září od 16h. ve Františkánské zahradě na velkém podiu. Loutkovou pohádku pro děti, které se nebojí projevit svůj názor, přiveze v rámci Františkánského léta Divadlo LokVar z Prahy. Vstupné: děti 20,-Kč.

Mohlo by se vám také líbit

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *