Na dovolenou bezpečně

Na dovolenou bezpečně

Bezpečnost by měla být vždy „až“ na prvním místě. To platí nejen pro sport a pro dovolenou, ale samozřejmě i pro běžný život. Právě to je důvod, proč se v dnešním článku zaměříme na vhodné pneumatiky. Zima je v plném proudu a o jarních prázdninách se hodně z nás chystá na hory. Asi si podobně jako já nedokážete představit, že byste s lyžařskou výbavou a všemi nezbytnostmi cestovali autobusem nebo vlakem. Vhodná výbava by měla být samozřejmostí i pro vůz, kterým cestujete.

Zejména majitelé vozů-muži, se už nemohou dočkat jara, kdy přezují na letní pneu. Důvod je jednoduchý, v létě totiž obouvají čtyřkolového miláčka většinou na hezčí a dražší kola. Na zimu pak postačí starší, levnější disky, které stejně trpí prosolováním silnic, jsou oprýskané od kamínků a od štěrku a podobně. Uvědomit bychom si ale měli, že i když v březnu končí povinnost obouvat zimní pneumatiky, měli bychom myslet především na bezpečnost a přezutí nechat až si budeme jisti, že se nebudeme vydávat do hor a že nehrozí sněhové jazyky ani v místě našeho bydliště. Počasí je nepředvídatelné a je zbytečné riskovat.

Jaká je výhoda celoročních pneumatik?

Na dovolenou bezpečněKdy se můžeme chystat na konec zimy a přezutí na letní pneumatiky? Pokud znáte odpověď na tuto otázku, pak gratulujeme. Mnozí ale mohou přezouvání zbytečně neuspěchat nebo naopak už v teple jezdit na „zimákách“. Přesně to je důvod, proč mnoho lidí nedá dopustit na celoroční pneumatiky. Hlavní výhodou jsou ale především finance, kdy nejen, že ušetříte peníze za přezouvání, ale navíc nemusíte být majiteli náhradních disků či alu kol.

Pánové teď jistě kroutí hlavou, že se jedná o fenomén zejména pro ženské pokolení. Opak je ale pravdou. Ženy většinou nemají problém svěřit svůj vůz do rukou profesionálních pneuservisů, které jim pneu vymění, ale klidně také uskladní. Muži mívají problém myslet na přezutí, nebo se snaží přezout kola po vlastní ose, bez vyvážení a dalšího nezbytného vybavení. I zde by mohli jako vhodná alternativa přijít na řadu celoroční pneumatiky.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

FOTOGALERIE: První ročník přehlídky historických traktorů ve Dneboze

FOTOGALERIE: První ročník přehlídky historických traktorů ve Dneboze

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *