Montserrat-Zubatá hora kousek od Barcelony

Montserrat-Zubatá hora kousek od Barcelony

Na sever od Barcelony najdete tento úchvatný masiv z vápence s nadmořskou výškou kolem 1200 metrů a tvaru pilu se zuby mířícími k nebi, který roky schovává velmi známý katalánský klášterní komplex s až osmipatrovými budovami Montserrat. Zastaví se vám dech nejen nad exkluzivní architekturou, ale také nad jeho historií a pověstmi, kterými je opředen. Budete kroutit hlavou nad možnostmi středověkých dělníku vybudovat něco tak velkolepého v tak nepřístupných podmínkách.

Jak se sem dostanete?

Montserrat-Zubatá hora kousek od BarcelonyZ Barcelony pochopitelně automobilem nebo autobusem. Pěší výlet nedoporučujeme, protože byste museli jít po opravdu rušné silnici do vnitrozemí. Nejvíce lidí ale do Montserratu jezdí vlakem z podzemního nádraží na náměstí Espanya v Barceloně. Zde je možné koupit jeden zpáteční lístek na vlak i vláček (cena asi 15 Euro).

Pod horou můžete nastoupit na lanovku nebo si „kopeček“ vyšlápnout po vlastní ose. Další možností je jet mini vláčkem z městečka Monistrol de Montserrat. Na horu totiž vede Cremalera-unikátní ozubnicová železnice.

Podle legendy jde o úkryt pro svatý grál

V 11. století bylo založeno zdejší benediktinské opatství, renesanční bazilika byla vysvěcena v roce 1592.

Pohár z poslední večeře Ježíše Krista zde sice neuvidíte, ale ovšem to není jedinou zajímavostí. Poutní místo je z tohoto prostoru zejména díky černé madoně Černou Matkou Boží Montserratskou. Nezapomeňte si sáhnout na vejce, které drží v ruce, protože to přináší štěstí.

Tak trochu „profláklé“ poutní místo

Klášter i okolní příroda jsou opravdu dech beroucí. Během výletu se ale musíte obrnit trpělivostí, protože na černou madonu, muzeum a další zajímavosti se chce podívat velké množství lidí. S tím souvisí také občerstvení, restaurace a prodejci suvenýrů, kteří jsou se svými stánky všudypřítomní.

Pokud se chcete projít, vydejte se po částečně zpevněné cestě na vrchol San Jeroni. Pozor! Jde o poměrně náročný výstup. Ten ovšem stojí za to.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *