Lanzarote-nebudete litovat

Lanzarote-nebudete litovat

Chystáte se letos na dovolenou k moři? Vybrali jste si právě Kanárské ostrovy? Jestliže hledáte klid, pohodu a relaxaci pak zvolte ostrov Lanzarote a litovat určitě nebudete. Nudit se zde nebude ani vášnivý turista nebo památkář. Na tento ostrov můžete vyrazit prakticky kdykoli, výhodou je totiž příjemné podnebí po celý rok.

Lanzarote je severně umístěný vulkánský ostrov, jehož hlavním městem je Arrecife. Svou rozlohou zabírá necelých 950 kilometrů a obyvatel zde žije skoro 140 tisíc. Lidé zde žijící jsou velice přátelští a ochotní, což vaši dovolenou jistě zpříjemní. Domluvíte se zde nejen španělsky ale často i anglicky. Přírodní zajímavostí pro tento ostrov je, že vnikl za působení bouřlivé sopečné činnosti. Většinu ostrova tedy pokrývá poušť tvořená lávovými vyvřelinami.

Hlavně hezké pláže prosím

Přesně tato věta zazní skoro z každých úst zákazníka, který kupuje dovolenou. Krásné a ve většině případech písčité pláže jsou chloubou ostrova Lanzarote, takže při výběru tohoto ostrova určitě zklamaní nebudete. Kromě krásných pláží vám ostrov nabídne i překrásné ubytování, výborné zdejší pokrmy a možnosti nejen pěších výletů.

Turistika

Milovníci cykloturistiky nastražte uši! Ostrov Lanzarote je totiž jako stvořený pro výlety na kolech. Zážitky z cyklookruhů, kde jezdíte přímo mezi sopkami, jsou opravdu nezapomenutelné. Na ostrově je i spousta jiných krásných míst, které stojí za to navštívit. Za zmínku stojí například národní park Timanfaya, Jameos del Agua – místo slepých krabů, nebo architektonická díla od Césara Manrique. Místo pod Farmárskými útesy je však nejnavštěvovanější a zároveň nejkrásnější místo hlavně pro pěší výlet. Tento pěší výlet sice vyžaduje větší fyzičku, ale pohled na dominantní 500 metrů vysoké útesy vám to určitě vynahradí.

Kde budeme bydlet, a bude nám vůbec chutnat?

Na ostrově si můžete vybrat od obyčejných apartmánů ve městě, až po ty nejluxusnější hotely přímo u moře. Je zde opravdu velká škála možností při výběru ubytování. Co se týče stravování, nemusíte se obávat, ani pokud jste vyloženě proti konzumování zdejších specialit. Nejčastějším pokrmem je zde totiž nadívaný králík, jehož konzumování je běžné i u nás.

Nezbývá vám tedy nic jiného než sbalit kufry a vyrazit na nekonečně krásný a ohnivý ostrov Lanzarote.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *