Kouzelná Paříž

Kouzelná Paříž

Vydáte-li se do hlavního města Francie, odměnou vám bude zážitek, který jen tak nezapomenete. Paříž je totiž naprosto nenapodobitelné město. Dýchne na vás svou atmosféru a vy se do ní už, po celý zbytek vašeho života, budete chtít znovu a znovu vracet. To hlavní lákadlo není jen Eiffelova věž, která ční nad celým městem, je to jak úžasnost postranních uliček, tak i velkolepost těch hlavních, světově proslulých bulvárů.

Možností co v Paříži navštívit je nesčetně mnoho. Světově proslulé galerie a muzea jsou návštěvníky doslova přeplněné a na největší, již zmiňovanou, chloubu Paříže – Eiffelovu věž – se stojí i několikahodinové fronty. Město vám také nabídne širokou škálu nejrůznějších památek například mnoho katedrál, kostelů a hřbitovů.

Kouzelná PařížSnad nejznámější hřbitov je nazýván Pére-Lachaise. Zde našlo místo posledního odpočinku mnoho slavných osobností, mezi které patří například Oscar Wilde, Édith Piaf, Jim Morrison a další.

Život v této metropoli si zkrátka můžete užívat plnými doušky. Stačí se projít jedinou uličkou a je téměř zaručené, že potkáte alespoň malou kavárnu, kde si budete moct v klidu posedět.

Jediný problém, který se vám může tak nějak přihodit, je že se ztratíte. Paříž je opravdu obrovské město, tudíž 14 linek metra, kterými je doslova protkaná, je vcelku odpovídající, jen pro nás cizince celkem náročné na orientaci.

Při vycestování do toho koutu Země se vám jistě znalost francouzštiny vyplatí, neboť oproti jiným zemím, ne každý Francouz umí anglicky.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Bansko

Bansko

Avignon

Avignon

1 thought on “Kouzelná Paříž”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *