Hodnotíme restaurace-Agarden restaurant

Hodnotíme restaurace-Agarden restaurant

Jak jsou naši pravidelní čtenáři již bezesporu zvyklí, přinášíme především osvědčené informace pokud možno z první ruky. Ani dnešní článek nebude výjimkou. Rozhodli jsme se totiž navštívit další restauraci. Ostatně o typy na dobré ubytování a jídlo si píšete asi nejčastěji. Takže kam se jít najíst když se chystáte do Českého ráje?

Lokalita Český ráj nabízí velkou spoustu opravdu dobrých restaurací. Jednou z nich je dle našeho téměř odborného názoru také Agarden restaurant.  Restauraci najdete v citlivě zrekonstruovaném venkovském objektu na návsi malé vesničky Boseň u Mnichova Hradiště (nedaleko jsou Drábské světničky a hrad Valečov). A proč se jít najíst zrovna sem? Protože je to zážitek i pro opravdové milovníky jídla. Ti ostatní sice budou muset číst jídelní lístek s překladačem, ale to také nevadí vůbec ničemu. Neváhejte se zeptat milé obsluhy například, co to jsou ratte brambory, foie gras a podobně….

My jsme šli do restaurace připravení, ale stejně jsme se cvičně na vše zeptali a personál obstál na výbornou. Kolega z redakce si dal steak z pupku právě s ratte bramborami, které byly vynikající, stejně jako domácí tymiánová teplá omáčka. Maso bylo klasika. Kolegyně si trapně dala žebra. Ty bych zařadila do kategorie podprůměrné. Každý, kdo zná tuto lokalitu totiž na žebra jezdí jen a pouze do Dětenic! Já jsem si dala panenku se šťouchaným bramborem a omáčku jsem kradla kolegovi. Také to bylo moc dobré.

A co vaše ratolesti?

Hodnotíme restaurace-Agarden restaurantAni na „obchodní“ obědy nemohu bez dítěte. Ale děti vemte rozhodně s sebou. Vyhrají si na jedné z neúžasnějších zahrad, kterou jsme kdy viděli. Dokonale posečený trávník, rododendrony, bylinkové záhony…prostě dokonalost. Dokonalos zahrady předčila jen dokonalost dětského menu. Děti si na speciality nijak nepotrpí. Proto v nabídce byla hovězí polévka-domácí, úžasný silný vývar, řízečky-které dítě by je nemilovalo že? a desert-ten už jsme si nedali, protože bychom praskli…největší zářez za nás bylo ale samotné menu, které je řešeno formou omalovánek a různých her pro děti a sova z dětského menu nám visí na ledničce, nádhera! Za nás super!

Co dál? Nějaká další přidaná hodnota?

Ano! Krom úžasné zahrady můžete v nepříznivém počasí posedět na prosklené terase. Nezapomeňte se podívat do vinného sklípku a dejte si kávu. Ta je také vynikající a dokonce podávaná také na přání bez kofeinu.

Něco bychom ale vytknout měli že? Hledá se těžko, ale jedna věc byla přeci jen „pruda“-a to dětská židlička. Úžasně designová krásná dřevěná dětská vyvýšená židlička byla příliš široká a navíc bez polstrování. Udržet v takto široké židli naše 10ti měsíční šídlo byl trochu problém. Ovšem vyvážila to ochota personálu nám neustále dodávat předkrmové bagetky, které děti střídavě jedly a střídavě házely pod stůl.

Závěrem…

Pro někoho to nemusí být z nejlevnějších restaurací. Když se ale kouknete na výběr prvotřídních surovin, styl, naleštěné příbory, značkové sklenice na víno atd., atd., rozhodně to za návštěvu, ať už častou nebo občasnou stojí….

Hvězdičky nedáváme, ale žabičky rozdávat můžeme a abychom si nechali ještě nějakou rezervu (za židličku + restaurace nenabízí ubytování) dáváme 4 z pěti možných!!!

Hodnotíme restaurace-Agarden restaurantHodnotíme restaurace-Agarden restaurantHodnotíme restaurace-Agarden restaurantHodnotíme restaurace-Agarden restaurant

Pozn. redakce:

Ratte brambory-malé brambůrky nezaměnitelné chuti, která je způsobena pěstováním v rašelině. Za nás ano

Foie gras-játra většinou kachen nebo hus. Tato zvířata jsou speciálně krmena proto, aby jim játra vyrostla více a měla vyváženou chuť. Za nás nee

Mohlo by se vám také líbit

RECENZE: Kavárna Věznice Jičín

RECENZE: Kavárna Věznice Jičín

V neděli proběhl historicky první kadaňský Food festival

V neděli proběhl historicky první kadaňský Food festival

Od rodinné firmy ke kávové franchise

Od rodinné firmy ke kávové franchise

Kam v Mnichově Hradišti na výtečnou kávu?

Kam v Mnichově Hradišti na výtečnou kávu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *