Francouzský ostrov Korsika

Francouzský ostrov Korsika

Francouzský ostrov Korsika by mohl být vlastně takový malý světadíl. Obyvatelé zde nemluví francouzsky, nýbrž vlastním italským dialektem. Je velmi různorodý, neboť na tak malém území naleznete pomerančovníky, olivové háje, vinice, palmy, ale i kaštanové a borové lesy. Vysoké hory, v nichž se schovávají jezírka, nejsou výjimkou. Pro Korsiku jsou typické macchiové porosty, které voní po myrtě.

Korsika zapříčinila Francii plno nepokojů.  Tento ostrov je 4. největší ve Středozemním moři. Francouzi ho získali tak, že ho Janované prodali za 40 milionů franků Ludvíkovi XV. v roce 1769. Nejlepší období pro návštěvu ostrova je pozdní jaro, nebo brzký podzim. V zimě sem přijíždějí turisté, aby si na proslulých turistických stezkách užili běžkařské lyžování.

Korsická města

Porto a Bonifacio jsou dvě opevněná města ležící na pobřeží Korsiky. Porto leží na konci Golfe de Porto, což je jeden z nejkrásnějších zálivů ve Středozemním moři. Byl dokonce zařazen do UNESCA. Na pobřeží můžete vidět Calanche, což jsou třísetmetrové útesy z červené žuly hluboko zasazené v pobřeží. Bonifacio je nejjižněji položené město ostrova. Je zasazeno do vápencového a žulového útesu. V přístavu pod ním najdete ten pravý přímořský život. Nekonečně mnoho barů, restaurací butiků a kaváren. U samého moře na úplném konci mysu se můžete podívat na tři staré větrné mlýny a prozkoumat trosky františkánského kláštera.

Napoleon Bonaparte-slavný korsický rodák

Roku 1769 ve městě Ajaccio se na tomto ostrově narodil Napoleon Bonaparte. Sice se sem po roce 1804 již nikdy nevrátil, ale Korsika si každý rok 15. srpna jeho narození připomíná. Prohlédnout si zde můžete jak jeho rodný dům Maison Bonaparte, tak i Cathédrale Notre-.Dame de la Miséricorde, ze 16. století, kde byl v roce 1771 Napoleon pokřtěn. Zde se nachází slavná malba Eugéna Delacroixe – Vierge du Sacré-Coeur.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Avignon

Avignon

Bretaň

Bretaň

1 thought on “Francouzský ostrov Korsika”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *