Dovolená s nádechem exotiky

Dovolená s nádechem exotiky

Léto se neúprosně blíží a s ním i plánování letní dovolené. Jestli už vás omrzely tradiční destinace jako je Chorvatsko, Bulharsko či Itálie vydejte se například do Turecka. Tahle vzdálená země ležící částečně v Evropě a z části v Malé Asii vás nadchne svou exotickou atmosférou.

Převážná většina letních dní v Turecku je slunečná a průměrné teploty se blíží 30 stupňům. Pravděpodobnost, že by vám nevyšlo počasí je tedy opravdu mizivá. V každém přímořském letovisku najdete řadu obchůdků, barů, kaváren a restaurací. Na milovníky kultury čeká v Turecku obrovské množství památek. Teplé moře lemují malebné písčité pláže, které vás přímo vybízejí k lenošení.

Kvůli poměrně velké vzdálenosti je pohodlnější se do Turecka vypravit letecky. Přibližná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 5 500 Kč. Jestliže preferujete vlastní dopravu a chcete se na dovolenou vydat osobním automobilem, i to je samozřejmě možné. Jízda vám v průměru zabere necelých 19 hodin.

Jestliže preferujete pohodlnější verzi dovolené, vyplatí se koupit si celkový zájezd, ke je v ceně zahrnuta doprava, ubytování a popřípadě i strava. Dovolená v Turecku se dá sehnat již od 8 000 Kč na osobu.

Možností způsobu stravování je několik. Polopenze, plná penze nebo all inclusive. Pokrmy se většinou skládají z velkého množství ovoce, zeleniny a mořských ryb. Vybírat můžete z tradiční turecké stravy, ale i z klasických evropských jídel.

Mezi nejoblíbenější turecké destinace patří Alanya, Turecká Riviéra, Egejská Riviéra,  Side a Antalya. Ve všech přímořských letoviscích najdete velké množství hotelů. Pokud si plánujete užívat pestrého nočního života, pravděpodobně vám budou více vyhovovat hotely blízko centru. V těch, které jsou od centra odlehlejší, si logicky užijete více klidu, což oceníte třeba v případě, že se na dovolenou vydáte s malými dětmi.

Na zájezd se můžete vydat i do největšího tureckého města – Istanbulu. Tomuto městu se přezdívá „brána orientu“ a obrovské množství byzantských památek nadchne skutečně každého návštěvníka.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

1 thought on “Dovolená s nádechem exotiky”

  1. O turecku jsme uvažovali s přítelem taky, ale nakonec jsme se rozhodli pro Řecko. Dovolená nás čeká za dva týdny, takže pomalu přemýšlím, co ještě nakoupit a na co při balení nezapomenout. S oblečením to přehánět nebudu, nejčastěji zabalím šaty, tílka, sukně a kraťasy. Pak kosmetiku, bez té bych se neobešla a samozřejmě lékárničku. Teď už nasazuju biopron forte, který budu užívat i během dovolené,abych se vyhnula zažívacím nebo střevním potížím. Vždycky se snažíme ochutnat co nejvíc místních jídel,takže spíš pro jistotu,abych to ve zdraví zvládla 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *