Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Líbí se vám myšlenka vyplout s drahou  polovičkou na neokázalou dovolenou po moři. Vlastnoručně řídit jachtu a užívat si klidu, kterého se na přeplněných plážích a v hotelech nedočkáte? Je na čase se postavit výzvě a je to jednodušší než si myslíte.

Prvním krokem je najít si vhodný kapitánský kurz a vybrat požadovaný kapitánský průkaz. Pokud se rozhodnete řídit loď pouze po vnitrozemních vodách, postačí vám průkaz Vůdce malého plavidla. Milujete-li Chorvatsko a víte, že vaším cílem jsou vody pouze této destinace, je pro vás vhodný Chorvatský kapitánský průkaz (ten vám s největší pravděpodobností jinde, než v Chorvatsku stačit nebude). Pakliže jsou však vaším snem moře jako taková, musíte vlastnit Český kapitánský průkaz.

Vámi požadovaný průkaz získáte po splnění teorie, praxe a zkoušky

Po splnění kapitánských zkoušek už stačí vybrat vámi zvolenou destinaci, vhodný termín, vybrané plavidlo a délku trasy. Pro dovolenou na lodi však nepotřebujete vlastnit kapitánský kurz, pokud máte stále zábrany pro jeho získání, nebo se necítíte hned na první plavbu spoléhat pouze sami na sebe a chcete mít „krytá záda“ doporučujeme pronajmout si jachtu i se zkušeným kapitánem.   Dovolená na lodi vám umožní soukromí, být pánem svého čas, navštívit místa, kam byste jinak nezavítali a zaplavat si ve vodách, kde se to nebude hemžit turisty.

K dispozici je také mnoho doplňkových služeb jako zasílání počasí, doporučení tras plavby, zapůjčení map a pilotů, paddleboard,, YachtBus, pojištění a mnoho dalších.

Jednou s dalších doplňkových služeb je pořádání kurzů a přednášek na  poutavá témata. Těmito přednáškami provází zkušení instruktoři  na základě svých praktických zážitků a zkušeností. Tématy jsou například první pomoc na jachtě, jak se chovat při nehodě, meteorologie, přístavní manévry a mnoho dalších. Poutavé příběhy a zkušenosti vám mohou pomoci při řešení nenadálých situacích, které vás mohou někdy na moři potkat.

To co bývalo jen snem, může být každoroční realitou a vy si zvolíte dovolenou na míru pro vás i vaši rodinu.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *