Bulharsko s cestovkou či na vlastní pěst?

Bulharsko s cestovkou či na vlastní pěst?

Mám omezený rodinný rozpočet, přesto chci každý rok jet s rodinou na dovolenou k moři. Strávila jsem dlouho probíráním jednotlivých nabídek cestovních kanceláří a zjistila jsem, že jediný způsob, jak si užít dovolenou u moře ve čtyřech lidech a nezaplatit více než 40 tisíc za 14 dní, je využít nabídek super last minute nebo s trochou štěstí vybrat dovolenou na slevových serverech.

Protože nemůžu dovolenou plánovat jen několik dní dopředu podle momentální nabídky, zvolila jsem dovolenou na vlastní pěst. Po vyslechnutí dojmů a doporučení kamarádů a kolegů v práci jsem zvolila dovolenou v Bulharsku. Pak jsem hledala ubytování. Nemám ráda velké hotelové komplexy a navíc jsme cestovali se psem, takže s touto podmínkou byla hned v prvním kroku většina ubytovacích kapacit typu hotel u pláže vyřazena z výběru. Nakonec jsem na serveru booking.com našla několik ubytování v penzionech a vilkách, většinou na turisticky nejnavštěvovanějším Slunečném pobřeží. Ubytování hledám vždy na těchto internetových stránkách. Nemusím totiž platit žádné poplatky předem, ubytování se hradí až na místě. Ušetřila jsem také za poplatek bance za převod v eurech a získala pár měsíců, abych našetřila peníze. Navíc lze rezervaci ubytování zrušit i 14 dní předem bez jakýchkoliv sankcí.

Apartmány v Bulharsku

Vyhrála varianta apartmánu pro 6 osob, se dvěma samostatnými ložnicemi, sociálním zařízením a kuchyňským koutem. Velkým plusem bylo wifi připojení zdarma. Mnoho lidí stejně tak jako já prostě nemůže zůstat 14 dní odříznutých od internetu. Navíc po loňské zkušenosti z Chorvatska, kde si internetové kavárny účtovali horentní sumy za hodinu připojení, jsem ocenila ubytování s internetem. U vilky, kterou jsme si zvolili je k dispozici malý venkovní bazén. Co pro nás bylo opravdovým plusem byly dětské prolézačky a klouzačka na zahradě, kde bylo možno posedět nebo si něco ugrilovat na venkovním grilu. Děti i dospělí se tak bavili a všichni byli spokojení.

A co na závěr?

Cena, která nás překvapila, i když jsme věděli, že dovolená v Bulharsku nepatří mezi ty drahé. Čtrnáctidenní pobyt nás vyšel na zhruba 2000 Korun za osobu. Když k tomu přičtete 3 až 4000 za letenku, pokud jí koupíte s dostatečným předstihem a poletíte s nízko nákladovou společností Smart Wings nebo maďarskými Wizz Air, získáte tak super odpočinkovou dovolenou za nižší cenu, než jakou by vás stál pobyt třeba na Mácháči. Zvlášť pokud cestujete s dětmi, vyplatí se letenky pojistit pro případ zrušení z jakéhokoliv důvodu.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Bansko

Bansko

Plovdiv

Plovdiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *