Alanya nabídne zábavu pro celou rodinu

Alanya nabídne zábavu pro celou rodinu

Vyrazit jako celá rodina do zahraničí může samozřejmě skýtat mnoho rizik. Hlavně ve chvíli, kdy máte obavy, že cesta s dětmi nebyl ten největší nápad. Jsou však destinace, které v daném směru určitě nezklamou. A jednou takovou je i Alanya, tedy známé středisko ležící v Turecku. Známé je hlavně pro významnou Kleopatřinu pláž, která patří mezi nejkrásnější v Evropě. A plusem pro rodiny je to, že pozvolný vstup do vody umožní bezproblémové radovánky i menším dětem. Už to je sama o sobě zajímavá zpráva, čímž výpis pozitiv určitě nekončí – právě naopak.

Vyrazte na turistický vláček či pirátskou loď

I když budete bydlet přímo u Kleopatřiny pláže, nemusíte se bát, že by všechna tato lákadla byla nedostupná. Právě naopak. Nacházejí se těsně pod hradem, z druhé strany výrazného skalního masivu, na který je z Kleopatřiny pláže skvělý výhled. Právě zde je přístav, kde každým večer kotví desítky pirátských lodí. Cestu na jedné z nich vám samozřejmě může zprostředkovat delegát, ale my doporučujeme koupit si vstupenku sami. Proč? Jelikož si lze poměrně snadno usmlouvat mnohem lepší ceny, než v rámci koupě přes CK – a to i o polovinu. Výlet na takové lodi skýtá nejenom možnost koupání ve volném moři, ale pokud se poštěstí, tak i pozorování delfínů a dalších zajímavostí, které s širým mořem souvisí.

Budete-li v oblasti přístavu, určitě miřte své kroky i k dominantě, kterou je Červená věž, tedy Red Tower. Ta jistě zaujme každého dospělého. Co naopak zaujme vaše potomky, to je startovní stanice turistického vláčku, kterým se můžete vydat vstříc celému městu Alanya. Během 45 – 60 minut vás tak proveze po hlavních bulvárech. A jelikož vyjíždí v pravidelných intervalech během celého dne, můžete k němu zavítat kdykoliv. Vstupenky kupujete na místě a tak jakákoliv rezervace není nutná.

Zkuste místní aquapark

Zpět ale ke Kleopatřině pláži, jelikož nedaleko tohoto vyhlášeného místa najdete také rozsáhlý aquapark. I ten je pro rodinné trávení volného času jako stvořený. Doporučujeme samozřejmě celodenní vstup, v rámci kterého je možnost neomezeného využívání většiny atrakcí. Pozor však na to, že některé – zvláště ty nejzajímavější, jsou pouštěny pouze v pravidelných intervalech během dne.

Nezklame ani hrad a další pamětihodnosti

Pokud máte odrostlejší děti a chcete svůj pobyt v Alanyi spojit také se zajímavým výletem, rozhodně si nenechte ujít místní hrad. Tedy spíše ruiny hradu, a to konkrétně jejich spodní a horní část. Dostat se k němu můžete buď s využitím taxislužby, nebo lze nasednout na autobus. Ideální zastávkou je místo u samotného konce pláže Kleopatra, kde silnice přechází ve větší parkoviště. Zde poté najdete i případná stanoviště místní taxislužby – v typické žluté barvě.

Nebojte se tradičních aktivit

A když už v Turecku jste, je třeba toho také naplno využít. A jak? Samozřejmě tak, že si užijete místních nákupů na trzích. Pamatujte, že ceny jsou pohyblivé a tak je třeba správně smlouvat. Díky tomu není problém zakoupit i kvalitní trička za cenu okolo stokoruny. Pro dítě ještě levněji. Pokud však nepatříte mezi milovníky tohoto folkloru, nebojte. Hlavní ulice nabídnou i desítky obchodů s pevnými cenami, kde vás smlouvání rozhodně čekat nebude.

Mohlo by se vám také líbit

Dovolená s nádechem exotiky

Dovolená s nádechem exotiky

Turecko? Ano!

Turecko? Ano!

Dovolená v Turecku s all inclusive

Dovolená v Turecku s all inclusive

Poznávací zájezdy do Turecka

Poznávací zájezdy do Turecka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *