Termoprádlo Devold – norská kvalita vhodná i pro běžné nošení

Termoprádlo Devold – norská kvalita vhodná i pro běžné nošení

Každý, kdo vyzkoušel funkční prádlo, pro něj čas od času sáhne i pro běžné nošení v rámci zaměstnání nebo tolik oblíbené městské turistiky. K jeho nesporným výhodám patří skutečnost, že se skvěle přizpůsobuje našemu tělu. Nikde zbytečně nedře nebo naopak nepladná. Přiléhá na něj proto, aby mohlo efektivně odvádět pot, takže se díky němu vyhneme nepříjemnému zapocení nebo dokonce plísním a souvisejícím kožním problémům.

Samozřejmostí je použití velmi prodyšné a zároveň savé merino vlny (je přírodního původu od vyšlechtěných ovcí z chladnějších oblastí Nového Zélandu a Austrálie), umožňující správné proudění vzduchu okolo našeho těla. Je vhodné pro škálu sportovních aktivit, při kterých se nadměrně potíme. Oproti běžnému spodnímu prádlu zbytečně tělo neochlazuje na místech, kde se pot hromadí. Naopak jej termoprádlo merino rozvádí díky savosti použitého materiálu a pot se velmi rychle odpařuje celou plochou našeho těla. Nekvalitní čínští výrobci už vytrestali mnoho zákazníků. Ti dnes nedají dopustit na kvalitu norské značky Devold, kterou založil Ole Andreas Devold v tamějším Ålesundu už v roce 1853. Lidé si takto kvalitní termoprádlo oblíbili i pro denní nošení. Mnoho jich ho nosí i pod dámské společenské šaty a pánské obleky. Není důvod, proč by se museli i kravaťáci v dusném létě pařit. Pro letní měsíce je zvlášť vhodná ultra tenká řada Breeze. Teplomilové si naopak zamilují kolekci Expedition určenou pro velmi chladné počasí.

Termoprádlo nejsou jen trika, nátělníky a ponožky

Nemáte-li s funkčním prádlem zkušenost, budete možná zaskočeni, co všechno se ze savé a dobře prodyšné merino vlny vyrábí. Jsou to i bundy, vesty, čepice, roláky a mikiny, spodky, trenýrky, kalhotky a podprsenky. Díky nim může sportovec i kravaťák nebo turista prožít příjemný den bez strachu z přílišného pocení.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *