Sportovní vybavení pro ferratové lezení

Sportovní vybavení pro ferratové lezení

Pro nadšené horolezce a milovníky lezení zajištěných cest v horách známých pod názvem ferraty jsou vhodné ferratové sety. Koupit je můžete samostatně nebo po jednotlivých komponentech, jako jsou pádový tlumič, sedací úvazek a přilba. Ferrata je vlastně natažené ocelové lano mezi navrtanými oky ve skále, do kterého se připnete s pomocí speciálních karabin, a tak můžete lézt. Jedná se o styl lezení, který třeba nenadchne opravdové horolezce, upřednostňující zajímavější styl lezení v neznámých horách, ale je ideální jako možnost pro relaxaci v horách i pro méně zkušené lezce. Navíc je to jeden ze způsobů, jak provozovat vysokohorskou turistiku.

Co všechno musíte pořídit pro lezení ferrat?

Každý, kdo chce tento druh sportu vyzkoušet nebo už má zkušenosti s lezením, avšak chybí mu potřebné vybavení, potřebuje kvalitní ferratový set. Komplet se skládá ze sedacího úvazku, může být přímo horolezecký nebo těžší polstrovaný, ve kterém bude příjemnější sezení, ale obtížnější chůze. Ferratové skialpinistické úvazky využije ten, kdo leze převážně jenom ferraty a nechodí na skály či umělé stěny. Ferratový pádový tlumič využijete při pádu, má výborné a stálé vlastnosti, vydrží cca 10 let na základě jeho využití. Nutností je samozřejmě horolezecká přilba, při lezení je běžné, že vám na hlavu padají kamínky různých rozměrů, což může způsobit vážná zranění, přece jen nejste na skále sami.

Tipy pro zapálené lezce ferrat

Když se z občasného ferratového lezení stane opravdový koníček, můžete se porozhlédnout po dalším vybavení a proměnit lezení v mnohem větší zábavu. Mezi doporučované doplňky patří prsní úvazek, při možném pádu vás přetočí a ochrání vám páteř. I občasné pády mohou být nebezpečné. Dále se dá přikoupit plochá šitá smyčka na provázání prsního úvazku se sedacím úvazkem. Rukavice ochrání vaše ruce od ocelového lana. Zajímavé ferratové komplety najdete na internetových stránkách outdoorového obchodu, kde jsou v prodeji sety s různým vybavením, například v eshopu ecstore.cz.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *