Madrid

Madrid

Stručné informace o zemi

Název Španělsko
Hlavní město Madrid
Rozloha (v tis.) a počet obyvatel 504 782 km², 46 mil.
Nejvyšší hora Pico de Teide
Nejdelší řeka Ebro
Měna Euro
Úřední jazyk španělština
Náboženství Katolické

Dnes se podíváme do města Madrid. Toto město je hlavním městem Španělska a leží ve středu této země a také ve středu celého Pyrenejského poloostrova. Najdete zde velké množství památek a muzeí.

MadridV centru města se nachází královský palácový komplex Palacio Real. Tento komplex je největší v celé západní Evropě. Pokud jste v Madridu, určitě navštivte muzeum Prado. Najdete zde umělecké sbírky od nejznámějších umělců Evropy. Vzhlížet zde můžete například k dílům od Rembrandta van Rijna, Velasquéze, Rubense. Až si toto muzeum projdete, můžete navštívit park, který se rozprostírá hned za muzeem. Navštívit byste také určitě měli Muzeum královny Sofie. V tomto muzeu si můžete prohlédnout Picassovu Guernicu.

Madrid-to jsou i nákupy

Pokud chcete v Madridu vyrazit na nákupy, musíte navštívit ulici Gran Vía. Součástí této ulice je i náměstí Plaza de España. Dominantou tohoto náměstí je brána Puerta de Alcalá. Španělsko je také domovem mnoha známých módních značek a určitě stojí za to, navštívit butiky v jejich rodné zemi. Pokud patříte k nočním tvorům, v celém Španělsku si přijdete na své. Město začíná ožívat okolo půlnoci a o zábavu zde bude postaráno. V letních měsících se zde koná mnoho festivalů, navštívit také můžete velmi velké diskotéky nebo třeba také bary a hospůdky.

Do Madridu se také můžete vydat na dvou denní dovolenou. Můžete využít nabídky tzv. eurovíkendů. Cena těchto zájezdů bývá velmi výhodná. Skvělá varianta to bude také pro ty, co mají málo času. Během celého vašeho pobytu se o vás postará zkušený průvodce a ukáže vám ty nejdůležitější místa v celém Madridu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *