Levné letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa

Nikdo nechce platit více, než je nezbytně nutné. A to platí v podstatě o všech oblastech našeho života. Máme na mysli nákup zboží a služeb, máme na mysli bydlení, stejně jako třeba cestování. Jelikož to se v posledních letech stává velmi oblíbenou možností trávení volného času, podívejte se s námi, jak získat levné letenky. Cesta k nim není tak složitá, jak si mnozí myslí. Prvním krokem by měla být volba správné letecké společnosti. Zajímá-li vás hlavně cena, potom se držte v segmentu těch nízkonákladových, které ji dokázaly stlačit na samotné minimum.

Roli hraje také termín cesty

I když nízkonákladové letecké společnosti jasně dominují, rozhodně to neznamená, že by s nízkou cenou nemohla přijít i klasická letecká společnosti. I u ní můžeme využívat různých promo akcí a výhod. Obvykle jsou spjaty s určitým termínem letu. Pokud chcete létat nejvýhodněji, doporučujeme naplánovat svůj výlet právě podle data, kdy jsou lety nejvýhodnější. Rozdíl může být i v řádech několika desítek procent, což už je dobrý důvod se o správné datum odletu i příletu zajímat. Určitě se není třeba obávat toho, že by dané termíny byly nevyhovující. Naopak. Třeba v souvislosti s cestou do jižní Evropy můžete najít mnoho zvýhodněných letů v termínech od června do září. Tedy v období hlavní sezony.

Nebojte se kombinací

Letecká doprava v podstatě není nic jiného, než alternativa k běžným možnostem, jako je vlak a autobus. I zde můžete často správnou kombinací přepravců a tras docílit výrazně levnější cesty. A totéž platí i při přepravě ve vzduchu. Ne vždy musí být přímý let tím nejlevnějším. Proto doporučujeme levné letenky.cz, kde si můžete snadno vyhledat takovou kombinaci letů, která bude patřit k cenově nejvýhodnějším. Různým kombinacím se určitě nevyhýbejte, jelikož mohou ušetřit i tisíce korun. Roli ve vašem letu může hrát:

  •          Odletové a příletové letiště
  •          Kombinace leteckých společností
  •          Počet přestupů

Nejenom tam, ale i zpátky

Kupovali jste si někdy lístek na vlak, který byl zpáteční? Potom vás jistě potěšilo, že byl zlevněný. Vyšel výhodněji, než dvě samostatné cesty. A to platí i na poli letenek. Pokud jde o Evropu, máte v podstatě více možností, jak se vrátit. Když jde například o letenky do New Yorku, je více než jasné, že jinou variantu než letadlo nezvolíte. Myslete na to, když budete realizovat rezervaci. Zpáteční let vám může hravě ušetřit i desítky procent.

Nakupujte s předstihem

Stejně jako se u běžných zájezdů doporučuje nakupovat ze segmentu first minute, doporučuje se letenky rezervovat také s předstihem. Proč? Jelikož mohou být nejlevnější. S termínem odletu a naplněním letadla mohou postupně zdražovat. Platí to samozřejmě o letenkách běžných, nikoliv o slevových akcích, které jsou vázány k určitým termínům. Zde máte garanci, že během něho bude cena stále stejná a neměnná.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *