Dublin

Dublin

Stručné informace o zemi

Název Irsko
Hlavní město Dublin
Rozloha (v tis.) a počet obyvatel 70 273 km², 5 mil.
Nejvyšší hora Carrauntoohil
Nejdelší řeka Shannon
Měna Euro
Úřední jazyk Irština, angličtina
Náboženství Křesťanství

Dublin je hlavní a největší město Irska. Město se rozléhá na východním pobřeží Irska. Nachází se zde velké množství pamětihodností a také zde žilo mnoho slavných osobností například Oscar Wilde, James Joyce. Z Dublinu také pocházejí skupiny U2 a Chieftains.

Město Dublin rozhodně stojí za návštěvu

DublinZa návštěvu rozhodně stojí Katedrála církve Kristovi. Původní budova pochází z 11. století a díky tomu se stala nejstarší budovou Dublinu. Za prohlídku stojí také nejstarší irská univerzita Kolej svaté Trojice. Mimo jiné zde studoval Oscar Wilde a nachází se zde nejstarší kniha Book of Kells. Pokud se zajímáte o módu a posloucháte skupinu U2, navštivte čtvrť Temple Bar. Tato čtvrť totiž žije módou a slavná skupina U2 zde prožila své hudební začátky. Procházku si můžete udělat po největším parku v celé Evropě, po Phoenix Parku. Rozhodně také navštivte Dublinský hrad, který dlouhou dobu symbolizoval britskou nadvládu. Určitě také nevynechejte katedrálu svatého Patrika. Katedrála pochází z roku 1171 a je největší katedrálou v Irsku. Podívat se také můžete do Národního muzea, Guinessova muzea anebo do Národní knihovny.

Dublin určitě bude ideální místo pro strávení dovolené. Pokud ovšem nemáte moc času na týdenní dovolenou anebo jen chcete stihnout navštívit více zemí, zkuste využít možnost tzv. eurovíkendu. Tohoto eurovíkendu můžete využít v jakémkoli ročním období a za velmi rozumnou cenu. Během vašeho pobytu zde bude zkušený průvodce, který se o vás bude po dobu vašeho pobytu starat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *