Cádiz

Cádiz

Když jsme hledali, kam se letos vydáme na dovolenou, v žádném případě bychom nezvoli destinaci, do které se nedostanete pohodlně vlastním automobilem nebo letecky. U španělského Cádizu (čti Kádif) je sice v dojezdné blízkosti letiště, ale z Prahy se sem dostanete pouze s ne zrovna navazujícím přestupem v Londýně či Amsterdamu. Jelikož se nám zde naskytla možnost pracovní cesty, tuto destinaci jsme zvolili s přímým letem Praha-Malaga, kde jsme si zapůjčili auto a do 250 km Cádizu si dojeli po vlastní ose a musíme říct, že fakt nelitujeme.

Španělé to s turisty jednoduše umí

Nejen že je v západní části Andalusie i v říjnu teplo na koupání v moři, ale místní jsou neuvěřitelně milí. V krásných úzkých dlážděných uličkách koupíte snad úplně vše a samozřejmě si také na každém kroku dáte nějakou dobrotku, zmrzlinu, kávu a podobně. Jelikož moc neobědvají, restaurace mívají otevřeno většinou až po 15.hodině. Na obídek si dejte v našem stylu něco menšího a místní restaurace navštivte na večeři. Za 10 Euro se nacpete i mořskými plody nebo rybami, třebaže Cádiz původně jako rybářská vesnice teď těží spíše z turistického ruchu. Ostatně krom krásných pláží, které jsou mnohými přirovnávány k těm karibským, najdete v rozlehlém historickém centru tolik památek, že je nestihnete projít ani za měsíc.

Město, třebaže má přes 130 000 obyvatel, má neuvěřitelně domáckou a pohodovou atmosféru. Na své si přijde opravdu každý – a navíc nemusíte mít strach, že se netrefíte do počasí. Koupat v moři se zde dá v podstatě mimo zimní měsíce celoročně.

V některém z dalších článků se zaměříme na místní možnosti ubytování, restaurace a samostatný článek si zaslouží bezesporu také pamětihodnosti.

Cádiz

Mohlo by se vám také líbit

Parky Alameda Apodaca a Marqués de Comillas v Cádizu

Parky Alameda Apodaca a Marqués de Comillas v Cádizu

Caleta Beach v Cádizu

Caleta Beach v Cádizu

Recenze hotelu Plaza de la Luz Tourist Flats v Cádizu

Recenze hotelu Plaza de la Luz Tourist Flats v Cádizu

Montserrat-Zubatá hora kousek od Barcelony

Montserrat-Zubatá hora kousek od Barcelony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *