Barcelona

Barcelona

Stručné informace o zemi

Název Španělsko
Hlavní město Madrid
Rozloha (v tis.) a počet obyvatel 504 782 km², 46 mil.
Nejvyšší hora Pico de Teide
Nejdelší řeka Ebro
Měna Euro
Úřední jazyk španělština
Náboženství Katolické

Dnes si uděláme výlet do hlavního města Katalánska do Barcelony. Toto město je druhým největším městem Španělska. Ačkoliv hlavním městem Španělska je Madrid, toto město patří mezi nejznámější a nejvýznamnější města Španělska. Najdete zde velké množství architektonických staveb od Antoni Gaudího.

Navštívit byste určitě měli chrám Sagrada Família. Je to stavba pocházející z 19. století, ale jeho stavba stále ještě nebyla dokončena. Jejím autorem je velmi známý architekt Antoni Gaudí. Vstup do tohoto chrámu je 10 EUR, a pokud se budete chtít podívat i na věž budete si muset připravit ještě 2,50 EUR. Blízko tohoto chrámu se nachází malé muzeum, ve kterém se můžete podívat na stavební nákresy a Gaudího pracovnu.
Další velmi krásný chrám se jmenuje Santa Maria del Mar. Tento chrám se začal stavět již ve 14. století a podívat se sem můžete zdarma.
Pokud rádi navštěvujete muzea, určitě si udělejte čas na návštěvu Picassova muzea. Obdivovat zde můžete více jak 3 500 exponátů. Mezi další zajímavá muzea patří Národní muzeum katalánského umění. V tomto muzeu máte možnost vidět sbírky katalánského umění z dob středověku až do dob 19. století.

Pokud již budete unaveni, můžete zavítat na Barcelonskou pláž

BarcelonaDíky tomu, že tato pláž je městská, nenajdete zde nejčistší moře, ale ovšem i tak rozhodně nebudete zklamaní. Fanoušci sportu by rozhodně neměli zapomenout na návštěvu fotbalového stadionu Nou Camp. Můžete zde navštívit i muzeum FC Barcelona.

Pokud si nemůžete dovolit týdenní dovolenou v Barceloně, zkuste zauvažovat nad možností tzv. eurovíkendu. Během tohoto víkendu se o vás postará zkušený průvodce a ukáže vám všechny velmi zajímavá místa. Dovolené v Barceloně rozhodně nebudete litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *