Zvolíte tašku, nebo raději kufr na kolečkách?

Zvolíte tašku, nebo raději kufr na kolečkách?

Rozhodujete se pro koupi nového cestovního zavazadla? Pokud ano, je důležité si předem určitě, na jaké cesty se vydáváte a co od nového zavazadla očekáváte. Nezapomínejte také na to, že vám sice kufr poskytne dostatečný objem, ale zároveň zabere poměrně dost místa ve skříni. Naopak cestovní tašky jsou mnohem lépe skladné, bez problému jdou složit, takže je můžete dát v podstatě kamkoliv. Ať už se rozhodnete pro koupi cestovního kufru na kolečkách, nebo tašky je dobré mít na paměti aspoň některé náležitosti, které jsou uvedené níže v textu.

Účel cesty

Nejprve je dobré si uvědomit, jaký druh cest nejčastěji absolvujete. Pokud jste milovníci aktivních dovolených, na kterých se často přesouváte, jistě pro vás budou výhodnější batohy a cestovní tašky, se kterými se lepe manipuluje. Jestliže často cestujete letadlem, budou pro vás vhodnější cestovní kufry na kolečkách.

Rozměry a nosnost

Potřebujete zavazadlo, které je opravdu veliké? V dnešní době to nebude žádný problém, jen si dávejte pozor, aby měl kufr či taška odpovídající nosnost ke své velikosti. Mohlo by se stát, že si pořídíte kufr, který má směšnou maximální nosnost. Pokud překročíte maximální hranici váhy, může se stát, že kolečka či popruhy nemusí vydržet. Jestliže se chystáte na leteckou dovolenou, nezapomínejte na váhové omezení zavazadel, například skořepinové cestovní kufry na kolečkách bývají poměrně těžké.

Věci, které se vždycky hodí

Pokud na dovolené zjistíte, že se vám rozbil zip u cestovní tašky, nebude to nic příjemného. Proto při nákupu zavazadel věnujete zipům velkou pozornost. Pokud máte rádi na zavazadle praktické kapsy a členění, najdete je spíše u cestovních tašek. Cestovní kufry jsou většinou na kolečkách, ale i cestovní tašku můžete pořídit s kolečky. Pořádně prozkoumejte kvalitu koleček a jsou-li správně uchycená. Pokud se rozhodnete pro cestovní tašku, ujistěte se, že jsou v pořádku popruhy, u kufru zase zkontrolujte teleskopickou tyč.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *