Vyrazte za mláďaty do ZOO Praha

Vyrazte za mláďaty do ZOO Praha

Nedávno největší cestovatelský server TripAdvisor zveřejnil žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa, ve kterém se právě nejoblíbenější česká ZOO letos umístila na 5. místě. Proto ani vy neváhejte navštívit jednu z nejkrásnějších ZOO světa.

Dny už se zkracují a léto je, zdá se, za námi. Začátek školního roku a podzimní počasí by vám ale nemělo zabránit udělat si hezký výlet. Co třeba do zoologické zahrady v pražské Tróje. Ročním obdobím, kdy se rodí nejvíce mláďat v přírodě i v zajetí je samozřejmě jaro, nejlepším časem, kdy se pohledem na odrostlá a zábavná mláďata podívat je tak logicky konec léta a začátek podzimu.

Jaká mláďata jsme viděli my?

Nutno říct, že pokud chcete vidět všechnu tu drobotinu co v zoo leze, šplhá, běhá, plazí se a skáče, budete potřebovat celou otevírací dobu. Mláďátek je opravdu požehnaně. My jsme nejvíce času strávili u výběhu gepardů, kde hrdá maminka předváděla (ano opravdu předváděla, jinak se to ani popsat nedá 🙂 svých pět mláďat, která skotačila a užívala si den. Sid, Sam, Solo, Jessi a Jenny si mohou ve výběhu užívat už od 26.8. 2017.

Neméně roztomilé je jistě i lvíče, vlčata či malý chápan. Vtipné kousky vyvádějí vydry, roztomilé je i malé slůně. Rozněžnila nás malá gorilka a ocenili jsme plavecké umění malého lachtánka, který si zaplaval před zraky zvědavých návštěvníků v rámci týdne s lachtany. Mezi opeřenými mláďaty krásou vynikají dvojzoborožci.

Co vás čeká v zoo aktuálně?

Ne všechna zvířata vypadají jako plyšoví mazlíčci. I ta pro někoho méně roztomilá zvířata jsou ale zajímavá a zaslouží si náš obdiv i ochranu. Pokud se nebojíte, nenechte si ujít výstavu sklípkanů, kde je k vidění i třiceticentimetrová samice druhu Theraposa stirmi.

Na sobotu 16.9. je pro návštěvníky Zoo Praha připraven zajímavý program Kam létají kvakoši, kde se dozví mnoho informací o ptačích migracích, uvidí kroužkování ptáků a mnoho dalšího.

Samozřejmostí jsou i stálé aktivity jako jsou komentovaná krmení a cvičení zvířat.

Pokud vás bolí nohy a nechce se vám chodit do kopce, svezte se 106 metrů dlouhou lanovkou, která nabízí krásné výhledy na zoo i okolí. Lanovka právě dnes slaví úctyhodných 40 let. Jízdné činí 25 Kč. Původně se mělo jednat o nejkratší ze 3 plánovaných lanových drah, ovšem nakonec se zrealizovala pouze tato.

Mohlo by se vám také líbit

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Africké trhy také v ČR

Africké trhy také v ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *