Slasti a strasti digitálního nomáda

Slasti a strasti digitálního nomáda

Láká vás život digitálního nomáda? Chtěli byste procestovat Evropu na vlastní pěst, ale nevíte kde a jak začít? Nejprve je třeba si promyslet, co vás takový život bude stát. Náklady spojené s cestováním a dobrodružným životním stylem se různí v závislosti na tom, kam chcete cestovat a jakým způsobem. Pojďme se podívat, co je třeba promyslet a zařídit, než vyrazíme vstříc novým zážitkům.

Bez práce to nepůjde

Pakliže jste se rozhodli žít na volné noze, věnovat se cestování a objevovat krásy světa, je důležité mít promyšleno, z čeho budete žít. Pokud nejste zrovna rentiéři, ani jste nezdědili jmění po svém zámožném strýčkovi, nezbývá vám nic jiného, než si začít hledat práci, kterou budete moci provádět odkudkoliv. Toto je zároveň ta nejsložitější část přípravy. Nabídky práce z domova jsou omezené a mnohdy je potřeba, abyste v době pracovního výkonu byli fyzicky přítomni ve vaší rodné zemi. Velkou výhodu mají v tomto případě programátoři a lidé zabývající se grafickým designem. Pro ty většinou není takový problém sehnat zaměstnání, jenž mohou vykonávat i na cestách. Ostatní musí zkusit ulovit příležitost u společností, které se zabývají online marketingem, copywritingem, nebo třeba překladatelstvím. Jakmile seženete takovou práci, máte téměř vyhráno.

Auto, vlak či letadlo?

Patříte-li mezi ty pohodlnější, volba dopravního prostředku bude jasná. Cestování letadlem patří k těm nejpohodlnějším a hlavně nejrychlejším prostředkům, jak se přesunout do konkrétní destinace. Najdou se mezi námi též příznivci vlakové dopravy. Tento způsob transportu je sice zdlouhavější, zato však levnější oproti cestování letadlem. Asi nejpraktičtějším způsobem přesunu zůstává auto. Respektive v tomto případě spíše dodávka předělaná na obytný vůz či karavan. Výhodou je, že nemusíte řešit ubytování, a jste pány svého času. Nicméně ať už vyrazíte na cesty letadlem, vlakem nebo autem, budete si potřebovat zřídit cestovní pojištění. Naštěstí je v dnešní době možné sjednat cestovní pojištění pro více cest. To znamená takové, se kterým budete moci vyrazit kamkoliv a kolikrát chcete. Jedná se o dlouhodobé pojištění, jenž lze dokonce financovat formou měsíčních splátek nebo ročních plateb.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *