Rozhledna Černá Studnice

Rozhledna Černá Studnice

Pokud máte rádi rozhledny, zcela jistě si udělejte výlet na Smržovku, kde najdete úžasnou kamennou rozhlednu z počátku minulého století. Krom klasické vyhlídkové věže s placeným vstupným zde najdete také vyhlídkový prostor na nedaleké skále. Vstup na ní je po schodech se zábradlím. Zde se vstupné neplatí. Nedaleko rozhledny se také nachází mini arboretum.

Co byste měli vědět

Jde o jednu z malebných rozhleden, u níž se nachází malá restaurace. Přivítá vás milá obsluha a nově zrekonstruované toalety přidají na kladném zážitku. Dát si můžete nanuka, čaj, ale také teplé pokrmy. Nic drahého, vše dobré. Za nás palec nahoru. V restauraci si také koupíte vstupenku na rozhlednu a turistickou známku. Když zdoláte bez mála 100 schodů, dostanete se na 26 m vysokou rozhlednu, ze které je vidět na všechny světové strany.

Rozhledna Černá StudniceNezapomeňte si s sebou vzít kruhovou vstupenku, na které přesně vidíte, jaké hory jsou v dálce. Ta následně poslouží jako pohlednice. Při dobré viditelnosti uvidíte vše od Ještědu až po Černou horu. Výhled rozhodně stojí za to! Jako na dlani máte Jablonec i část Liberce. Krásně je vidět i dominanta Českého ráje – Trosky.

Jak již bylo řečeno, výška rozhledny je bez mála 30 metrů. Šířka žulového základu je 1,6 metru a směrem nahoru se zužuje.

Jak se k rozhledně dostanete?

Cesta příliš značená není. Na to, že je pouhých 5 km od Jablonce nad Nisou, jsme docela bloudili. Jendu chvíli jsme měli pocit, že se k ní ani nedostaneme. Ale vše dobře dopadlo. Jelikož jsme se vydali o velikonočním pondělí, cestu nám trochu stěžoval sníh. Cesty téměř nebyly upravené. Sice se dá vyjet až přímo k rozhledně, ale to pouze se sněhovými řetězy.

Zdaleka nejjednodušší je zadat do navigace Smržovka a nechat se navádět. Na značení vůbec spoléhat nemůžete.Rozhledna Černá Studnice

Důležité informace

Otevírací doba:  

Pondělí  ZAVŘENO
Úterý    ZAVŘENO
Středa   10 : 00-17 : 00
Čtvrtek  10 : 00-17 : 00
Pátek    10 : 00-21 : 00
Sobota  10 : 00-21 : 00
Neděle  10 : 00-20 : 00

Vstupné:

Dospělí: 50 Kč
Děti 0-5 let: zdarma
Děti 6-12 let: 30 Kč
ZTP, ZTPP: 30 Kč
Senioři nad 65let: 30 Kč

Fotogalerie

 

Jedna naše čtenářka nám poslala tip na výlet: Paní Veronika píše: Super je spojit to s výletem do Pěnčína na kozí farmu, odkud jezdí na Černou Studnici vláček. Pan Kefurt zase poslal fotografie podzimního výletu, který má také své kouzlo! Najdete je ve fotogalerii.

 

Mohlo by se vám také líbit

Rozhledna a naučná stezka Na Skalce u Vrbna pod Pradědem

Rozhledna a naučná stezka Na Skalce u Vrbna pod Pradědem

Stezka v oblacích v Janských Lázních je hitem podzimu

Stezka v oblacích v Janských Lázních je hitem podzimu

Vrchbělá v Ralsku nabízí spoustu sportovního vyžití

Vrchbělá v Ralsku nabízí spoustu sportovního vyžití

Královka je vyhledávaná zejména rodinami s dětmi

Královka je vyhledávaná zejména rodinami s dětmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *