Rodinná dovolená vlastním vozem: S vhodnými střešními nosiči bez problémů

Rodinná dovolená vlastním vozem: S vhodnými střešními nosiči bez problémů

Pohodová rodinná dovolená je snem mnohých z nás. Při představě, že bychom ji ale společně se svými dětmi měli trávit autobusu, v němž se třeba navíc porouchá klimatizace, je poměrně tristní. Stejně tak bychom měli problém s tím, že autobus nemůže zastavit všude, kde je to zapotřebí. My sami tuto situaci chápeme, ale vysvětlete to tříletému dítěti, jež prostě momentálně nutně potřebuje být na vzduchu! I proto se vyplatí jet za novými zážitky v tuzemsku nebo zahraničí vlastním automobilem. Co ale, když se vám do něj nevejdou všechny věci?

Střešní nosič to zvládne

I ve zdánlivě bytelném a velkém vozu může být zavazadlový prostor, do něhož všechno zkrátka a jednoduše nevejde. Jen si vezměte, co vše potřebujete pro malé dítě. Jmenovat bychom mohli namátkou pouze cestovní postýlku, dětské pleny anebo spousty druhů oblečení pro všechno možné druhy počasí. Veškerou zmiňovanou výbavu můžete buď oželet, anebo pořídit kvalitní střešní nosiče. Jaké možnosti se vám v tomto ohledu nabízejí, si povíme v následujících řádcích. Zaměříme se na typy nosičů, nejdůležitější aspekty výběru a také na to, kde je výhodně zakoupit.

Je libo aktivní rodinnou dovolenou?

Ještě před tím, než vyrazíte, byste se měli rozmyslet, jaké nosiče na auto vlastně vezmete. Pokud vyrazíte pouze s rodinou k moři a nebudete chtít prakticky nic jiného než se jen procházet a ležet u moře, postačí vám bohatě klasické příčné střešní nosiče, na něž připevníte střešní box. Ten se dnes dá sehnat v různých objemových variacích. Záleží jenom na vás, kolik skladného prostoru budete potřebovat. Jestliže ale naopak preferujete spíše sportovnější zaměření dovolené, pak neváhejte a pořiďte si nosiče na kola. Ta si pak budete moci vzít s sebou a brázdit místní cyklostezky. Specifické jsou také nosiče určené na zimní sportovní výbavu. Lyže a snowboardy si zaslouží dokonalé uchycení na střešních nosičích.

Umístění střešního nosiče

Při samotné volbě střešního nosiče je třeba přihlédnout k mnoha různým aspektům. Prvním ukazatelem může být třeba umístění nosiče. U střešních boxů a také u nosičů na zimní výbavu je situace jasná. Vše bude na střeše automobilu. Jestliže si ovšem s sebou chcete vzít bicykly, počítejte s tím, že možnosti máte dvě. První je stejná, jako je tomu u střešního boxu. Druhou představuje nosič na tažné zařízení. Jeho výhodou je bezesporu fakt, že se na něj vejde hned několik kol za sebe a automobil se tím prodlouží, přičemž jeho výška zůstane stejná. Vůz tak pochopitelně bude mít menší odpor větru a spotřebu tedy přítomnost zařízení nijak výrazně neovlivní. Problém u tohoto nosiče spočívá pouze v tom, že neotevřete kufr vozu.

Kvalita a značka

Při výběru správného modelu zapomeňte na nákup v supermarketu v jiné nespecializované prodejně. Často totiž můžete sehnat nosiče, které nemusí splňovat atesty kvality a po čase dojde k narušení jejich plastových či jiných částí. Optimální je sledovat všechny certifikáty, jimiž je daný model oceněn. Zapomenout přitom nelze ani na značku. Na trhu existují stálice, u nichž si můžete být jisti maximální spolehlivostí. Jmenovat bychom mohli střešní boxy Thule, dále značky Neumann, Hakr a některé další, na jejichž produkty najdete většinou i podrobné recenze v tištěných i online magazínech.

Vyberte si u specialisty

Jak již bylo řečeno, nákup rozhodně nepodceňte. Naším tipem je internetový obchod stresninosice.cz, který provozuje firma Střešní nosiče BöHM s.r.o. Bez problémů se přímo online můžete poradit o nákupu toho či onoho provedení a není problém podívat se na zboží i fyzicky v některé ze dvou kamenných prodejen v Praze.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *