Proč vycestovat dovolenou s obytným vozem?

Proč vycestovat dovolenou s obytným vozem?

Pokud také máte pocit, že už jste vyzkoušeli všechno, pak věnujte několik málo chvil ze svého volného času přečtení dnešního článku, ve kterém se dozvíte o zcela jiném zážitku z cestování. Pokud toužíte o strávení dovolené v obytném autě, pak právě pro vás je dnešní článek.

Obytný vůz – dovolená pro každého?

Cestování obytným vozem má spoustu výhod. Ovšem zdaleka není pro každého. Pokud nesnášíte stanování, ale naopak prahnete po all inklusive dovolených ve velkých hotelích, pak o podobné dovolené ani neuvažujte. Na druhou stranu je potřeba podotknout, že si můžete obytňák pronajmout i s takovou výbavou, která oslní i opravdu náročnou klientelu. Zkuste pronájem obytných aut a uvidíte, zda to bude „láska na první pohled“.

Vyražte na dovolenou v jiném stylu

Cestovat bez zábran. To je hlavní výhoda obytného vozu. Všechno potřebné si vezete s sebou, včetně ubytování. I tak si ale cestování můžete ozvláštnit ubytováním v hotelu nebo penzionu. Pořádně se osprchovat a večer zajít do hotelového baru, nevadí vůbec ničemu.

Ovšem zastavíte si tam, kde se vám to líbí. Držet se přesně plánu cesty většinou moc nefunguje. Proč se zdržovat na místě, které vás nezaujalo a naopak neprostudovat místa, která jsou překrásná? Majitelé obytných vozů nebo ti, kteří si obytňáky pravidelně půjčují se shodují na tom, že nejlepší plán je v podstatě jen zvolit cíl cesty. Po cestě pak bude spousta pamětihodností a různých přírodních scenérií, které je potřeba navštívit. Neváhejte se místních optat na místa, která rozhodně stojí za navštívení. Určitě se stavte v informačním centru (pokud ve městě je) a kupte si podrobnou mapu. Pokud sbíráte turistické známky, pak jste také na správném místě.

Pokud cestujete do zahraničí, většinou jsou jasně vyznačeny prostory pro parking obytných vozů. Kempy jsou zemí zaslíbenou. Ovšem například v Chorvatsku je potřeba si je v sezóně zamluvit. Nepočítejte s tím, že bude mít kvalitní kemp za rozumné peníze volno i během letních prázdnin. Cestu do zahraničí tedy musíte přeci en trochu naplánovat alespoň z tohoto hlediska.

U nás můžete využít snad každého parkoviště. Pokud zaparkujete jen tak na cestě, jde o určitý styl dobrodružství. Pokud není na silnici označen zákaz stání nebo zastavení, nikdo by si vás neměl všímat. Pokud navíc zajedete na nějakou postranní cestičku, jste úplně za vodou. Ostatně nechte si poradit v půjčovně obytných vozů, kde se dozvíte nejen vše o autě, ale také získáte důležité informace na téma cestování.

Sami nejezděte

Jinými slovy: Pro koho se hodí cestování obytným vozem? Většinou se jedná o starší páry, které mají dostatek času cestovat. V našich podmínkách ale není výjimkou ani rodinná dovolená. Jde totiž o poměrně dostupné cestování, což ocení zejména rodiny s více dětmi. V některých penzionech totiž platí i děti mladší tří let. Pokud navíc cestujete se psem, počítejte s dalšími ušetřenými penězi. Navíc ne všude pes smí bez ohledu na poplatek za něho.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *