Připravte vaše tělo na letní sportovní výkony

Připravte vaše tělo na letní sportovní výkony

Baví vás sportovní aktivity a chcete stále zlepšovat vaši kondičku? Léto k výletům a sportovním aktivitám doslova vybízí. Možná i vy plánujete dovolenou na kole, pěší túru, víkend s bruslemi nebo lezecké výpravy. Abyste se na svoje tělo mohli stoprocentně spolehnout, je třeba začít s včasným a dostatečným tréninkem. Na to, aby tělo zvládlo náročný fyzický výkon, je nutná určitá doba, po kterou si tělo bude pomalu zvykat. Podcenit byste však neměli ani stravu!

Lehká a zdravá strava je základem každého sportovce. Zapomínat byste však neměli ani na pravidelný přísun masa. Jestliže jste aktivní sportovec, měli byste věnovat pozornost i tomu, o co si vaše tělo samo říká. Pokud se chcete cítit ještě lépe, je vhodné klasické pokrmy obohatit o doplňky stravy.

Připravte vaše tělo na letní sportovní výkonyVelmi oblíbené jsou tzv. gainery, což jsou práškové nápoje, které rozpouštíte ve vodě či mléku. Gainery zásobují tělo látkami potřebnými k růstu svalové hmoty. Jedná se hlavně o bílkoviny, sacharidy, ale i vhodné tuky. Tyto produkty by měli používat pouze sportovci, jejichž tréninky jsou dostatečně intenzivní. Pokud by tomu tak nebylo, hrozí vám nechtěné přibývání na váze – bohužel však ne svalů.

Podobné výsledky přináší i creatin. Přispívá k urychlení výsledků, které cvičení dlouhodobě přináší – tedy nárůst svalové hmoty a větší sportovní výkony. Přitom se nejedná o žádné zakázané látky. Kreatin je jedním z nejpopulárnějších doplňků pro sportovce.

Proteinový nápoj je absolutní nutností. Dostatek bílkovin je zkrátka potřeba pro růst svalové hmoty. Jestliže ve vašem těle není dost bílkovin, svaly vám prostě nenarostou. Proteiny napomáhají i k celkové regeneraci těla po sportovním výkonu.

Připravte vaše tělo na letní sportovní výkonyDoplňky stravy pro sportovce vám v žádném případě neublíží. Jestli chcete, aby tělo správně pracovalo a dobře se regenerovalo, určitě si některé z nich pořiďte. Ať už se snažíte zhubnout, nabrat svaly či vyrýsovat postavu. Pro každý případ najdete vhodné doplňky, které vašemu tělu pomohou v mnoha směrech.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *