Při cestování do zahraničí je důležité cestovní pojištění

Při cestování do zahraničí je důležité cestovní pojištění

Pokud plánujete cestu za naše hranice, myslíte především na to, co si zabalit, jaké mít doklady, nebo jak a kde si zajistit případné ubytování a další věci. Určitě to ale nejsou jediné vaše povinnosti, protože důležité je také myslet na vaše pojištění. Zatímco u nás platí zákonné zdravotní pojištění, které garantuje bezplatnou péči v případě nemoci i úrazu, v zahraničí je to jiné. Je jedno, zda jedete pouze k našim sousedům, nebo na druhý konec světa. V kterékoliv jiné zemi si totiž můžete být jisti, že zde naše cestovní pojistka neplatí a platit nebude. A tak nezbývá nic jiného, než se pojistit – tedy pokud nechcete všechny zdravotní výdaje platit ze svého.

Jde to i online

Pokud si myslíte, že je to další velká komplikace vaší cesty, nemusíte zoufat. Samotné sjednání pojistky vás totiž nemusí zdržet více, než pár minut. A to díky tomu, že vše lze dnes vyřídit online, z pohodlí vašeho domova. Je ale i řada cestovatelů, kteří pojistku sjednávají i přes svůj mobil, třeba cestou na letiště. Důležité zkrátka je, aby byla smlouva uzavřena a vše zaplaceno ještě před tím, než opustíte ČR. Jedině tak bude pojištění platit okamžitě.

S cestou online sjednání ale nesouvisí nutně jenom rychlost, ale je to také výhodnost. Abychom byli konkrétní, můžete snadno získat to nejlevnější cestovní pojištění, které vůbec na našem trhu je. A to bez toho, abyste snad objížděli jednotlivé pobočky, nebo abyste složitě stahovali ceníky z webových stránek jednotlivých pojišťoven.

Využijte porovnávač

Cestou k té nejvýhodnější pojistce je totiž porovnávač. Díky němu tak stačí vypsat konkrétní parametry vaší cesty, jako je například počet osob, země, nebo také termín odjezdu a příjezdu. Rázem se vám zobrazí jak nabídka konkrétních pojišťoven, tak i nabídka jejich pojistných produktů. A to samozřejmě s jejich parametry, ale také cenou. Vše už stačí jenom přehledně seřadit a vybrat si takový produkt, který vám bude vyhovovat nejvíce. Poté už stačí pár kliků, uvedení několika doplňujících identifikačních údajů a pojistka může být uzavřena.

Samozřejmě při výběru hledí většina lidí hledí na cenu, což je určitě dobře. A to proto, že pojistky se mohou v rámci různých pojišťoven lišit třeba i o desítky korun za jediný den. Doporučujeme však zohledňovat i další parametry, jako je rozsah nabízených pojistných služeb, stejně jako případné pojistné limity. I ty mají na celkovou výhodnost pojistky nemalý vliv.

Co vše může být součástí vaší pojistky?

Samozřejmě při sjednávání konkrétního produktu nastane otázka, co vše chcete v dané pojistce mít. Základem jsou samozřejmě rizika spojená s úrazem nebo nemocí, která většinou zahrnují ošetření, operace, transporty a další spojené nezbytnosti. Určitě to ale není to jediné, co může cestovní pojištění do zahraničí obsahovat. Další možnost se sice týká také vás, ale konkrétně vaší odpovědnosti. Pokud něco omylem zničíte a způsobíte škodu na majetku, nebo snad někomu způsobíte omylem škodu na zdraví, zaplatí za tuto vaši chybu právě daná pojišťovna. Proto se vyplatí tato rizika nepodceňovat.

Stejně tak můžete myslet i na vaše zavazadla. I ta mohou být součástí pojistky. Pokud se ztratí na letišti, nebo vám jsou odcizeny, může pojišťovna nabídnout kompenzaci, nebo zaplatit celou škodu. I to se hodí ve chvíli, kdy chcete kompenzovat smutek nad navždy ztracenými věcmi. Hodit se ale též mohou různé asistenční služby, kdy za vás pojišťovna zařídí případné vydání nových dokladů, pokud v zahraničí ztratíte ty stávající, stejně jako vás může finančně založit, pokud vám jsou odcizeny všechny vaše finanční prostředky a vy tak nemáte ani na to, abyste si zaplatili třeba cestu domů.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *