Prázdniny s karavanem

Prázdniny s karavanem

Také během svých cest, ať už pracovních nebo cest na dovolenou potkáte občas karavan a napadne vás, jaké by to bylo strávit příští dovolenou takto? Cestovat a bydlet v obytném přívěsu u nás není tak populární jako třeba ve Španělsku nebo Anglii, ale není důvod to nezkusit. Pravděpodobně bude dovolená s karavanem levnější a hlavně zábavnější pro děti i pro dospělé. Nápad na dovolenou s jízdou a spaním v obytném autě děti určitě nadchne. A je jedno, zda vyrazíte za hranice nebo si užijete dovolenou v Česku. Míst vybavených pro pobyt s karavanem stále přibývá. A možná vás překvapí, jak luxusně může být obytný vůz vybaven. Nové karavany si vybavením nezadají s mnohými hotýlky a penziony. Standardním vybavením je plně funkční koupelna i kuchyňka. Navíc poskytují karavany svobodu pohybu bez toho, abyste museli na každou noc předem shánět, rezervovat a platit drahé ubytování.

Kvalitě vybavení karavanu samozřejmě odpovídá i jeho pořizovací cena, která často přesahuje několik milionů Korun. Kvůli několikadenní dovolené je tedy nesmysl uvažovat o koupi nového modelu. Karavan, který vám bude vyhovovat velikostí i vybavením si lze bez problémů půjčit v půjčovně karavanů. Jediným problémem může být hmotnost taženého karavanu. Zkontrolujte si ve velkém technickém průkazu, zda váš vůz může vůbec karavan, o který máte zájem táhnout. Můžete se tak vyhnout opravdovým nepříjemnostem, nejen na našich silnicích, ale především v zahraničí. Pokud si vyberete správný karavan a půjčíte ho tam, kde vám nabídnou dobré podmínky pronájmu, užijete si volnost cestování. Tam, kde se vám bude líbit, se můžete zdržet déle, než jste původně plánovali. Na místě, které nesplnilo vaše očekávání, se nemusíte zdržovat déle jen kvůli tomu, že jste zaplatili ubytování v hotelu. Stačí najít kemp, kde lze karavan připojit do elektrické sítě, zajistit vodu a odpady. Abyste snížili riziko komplikací během cesty, vybírejte karavany známých značek u renomovaných půjčoven jako je třeba půjčovna Karavany Bydliky. Během cesty si pohlídejte maximální průjezdné výšky a šířky na komunikacích, nevjíždějte do úzkých uliček v centrech měst a zkuste si s karavanem cvičnou projížďku. Zjistíte, jak bezpečně projet zatáčkami a jak se karavan na silnici chová.

Pokud si chcete pronajmout obytné auto, máte na výběr modely různých značek, velikostí a hmotností, určené pro 3 až 4, 5 či 6 osob, včetně různého příslušenství.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *