Praktický pomocník-čelovka

Praktický pomocník-čelovka

Čelovky jsou pro mnohé z nás nepostradatelným pomocníkem při různých činnostech. Velmi často jsou čelovky používány horolezci, když se při sestupu začne stmívat, je důležité, aby světlo mělo velký dosah. Ale také bývají jen běžnou součástí denních činností. Když si půjdete zaběhat, nebo se vydáte na delší turistický výlet, je dobré mít takové světlo jistě sebou. Lze je také využít na dovolené, kterou trávíte v přírodě pod stanem a večer si chcete připravit jídlo, nebo jenom nalézt něco, co se v té tmě vašim rukám evidentně vyhýbá.

Pokud se tedy rozhodneme čelovku pořídit, musíme si nejdříve rozmyslet, za jakým účelem ji budeme používat. Existuje totiž velké množství různých druhů.

V první řadě představíme ultravýkonné čelovky, které jsou určené právě pro horolezce. Mají velký dosvit, který dosahuje délky až 60 metrů. V tomto typu čelovek jsou nejčastěji využity halogenové žárovky nebo Led diody druhé generace. Nejdůležitější u tohoto typu je dosvit a také dlouhá doba svícení. Vhodným typem čelovek pro horolezectví může být například Petzl Myo RXP, nebo Petzl Nao.

Praktický pomocník-čelovkaDalším typem jsou kompaktní čelovky, které se hodí pro chůzi po tmě a při potřebném světle při kempování. Velkou výhodou je rozměr, tyto čelovky jsou velmi malé a vejdou se snadno do kapsy, takže ji můžete mít stále u sebe, při případné potřebě. Můžeme zmínit oblíbený typ Petzl Tikka 2 XP.

Pracovní čelovky jsou určené pro používání při práci, tudíž jsou testované na zátěž. Jsou velmi odolné a vodotěsné, dokonce mají atesty do výbušného prostředí.

Nakonec bychom ještě měli zmínit signální čelovky, které jsou určené na pravidelné používání například při běhání nebo cyklistice. Slouží také jako zdroj světla, při nouzovém použití, pokud na sebe člověk chce upoutat pozornost.

Čelovka má široké využití a je velmi praktickým pomocníkem, ať při sportu nebo rekreaci.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

5 thoughts on “Praktický pomocník-čelovka”

  1. Dobře jste vybrali. Tikkinu jsem za pár šupů pořídil na eurolampu a slouží mi skvěle – taková malá universální baterka, která přežije is tádo slonů. Kdo chce levnou baterku, doporučuju, tisíckrát lepší, než pořizovat u vietnamců.

  2. Neměl by někdo tip na recenzi a pokud možno i srovnání k té Tikka XP 2? Docela o ní uvažuju, takže bych si rád něco takového přečetl. Díky předem!

  3. Nikdo nic? Vážně To to tady nikdo nečte? Předem díky za info, čím lepší tím budu radši! Google mi něco vyhodil, ale nevím co je reklama a co recnze, v tomhle se nevyznám.

  4. Na Tikku se vykašli, stejně už je stará. Z toho co je novějšího a lepšího bych ti doporučil třeba něco od Surefire nebo UK Light, zkus kouknout na eurolamp, mají toho tam dost.

  5. Surefire je podle mne cenově už trochu dost přestřelený. Líp se mi tam na eurolampu líbí ta značka UK Light, ale zas, k té není skor o možné najít žádné recenze a to mne štve…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *