Nyní máte možnost navštívit  záchranné stanice pro volně žijící zvířata

Nyní máte možnost navštívit záchranné stanice pro volně žijící zvířata

Jsou tu prázdniny, období dovolených, cestování, objevů a poznávání nových míst. Pokud nevyrazíte za hranice naší země, máte možnost porozhlédnout se doma v Čechách. Jednou z možností, jak spojit příjemné (vidět desítky druhů zvířat z naší přírody na jednom místě se moc často nepodaří) s užitečným (dozvíte se, proč tato zvířata nemohou být na svobodě a jak se chovat tak, abychom zvířatům neškodili), je návštěva záchranné stanice pro volně žijící zvířata. Podrobný přehled záchranných stanic i s kontakty najdete dále ve článku.

Proč navštívit některou ze stanic?

Tady si můžete zblízka prohlédnout třeba dravce, které obvykle můžete pozorovat jenom jako siluetu v oblacích nad hlavou, vychutnat mrštnost hravých vyder při koupání, nebo můžete pohlédnout do očí majestátnímu výrovi… Kromě podívané se v záchranné stanici dozvíte spoustu zajímavostí ze života zvířat, která žijí kolem nás a která známe většinou jen ze školních učebnic. Pracovníci stanic prozradí i detaily ze soukromí svých svěřenců, o kterých se v učebnicích nepíše. Dozvíte se, jaká nebezpečí a nástrahy číhají v naší krajině na volně žijící zvířata a také jak jim předcházet, a to třeba i na vlastní zahradě. Dozvíte se, jak se zvířata léčí i jak se vyléčená zvířata připravují na návrat do přírody, jak a kde se vypouštějí.

Chcete zvířátka krmit?

Když budete chtít přinést nějaký pamlsek pro zvířecí pacienty, zavolejte předem do stanice a domluvte se, co aktuálně potřebují. Můžete nabídnout granule na krmení, kočičí a psí konzervy, vitamínové přípravky, krmné směsi, ale i čerstvou zeleninu a ovoce, ořechy, suché pečivo, noviny, podestýlky apod.

Mohlo by se vám také líbit

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Africké trhy také v ČR

Africké trhy také v ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *