Navštivte s námi Mumlavské vodopády

Navštivte s námi Mumlavské vodopády

Dnes jsem navštívila s mojí rodinou a pejskem Mumlavské vodopády v Harrachově. Venku opadly rekordní teploty, tak bylo ideální počasí. To si samozřejmě řeklo mnohem více lidí, ale i tk se návštěvníci v prostoru rozprchli, takže nemáte pocit, že jdete na podobný výlet v zástupu.

Zaparkovali jsme kousek od vstupu do lesa k vodopádům, cena za den je 50 Kč. Na výběr byly dvě cesty – lesní nebo po silnici. Vydali jsme se lesem, třebaže jsme měli kočárek. Míjeli jsme rozestavěné hotely a apartmány a došli jsme do Hornicého muzea, které zde můžete navštívit. Funguje od roku 1957. Do něj jsem se bohužel nepodívala.

Kočárek nechte raději doma

Pokračovali jsme dále po lesní cestě na vodopády. Romantické hučení vody slyšíte už od parkoviště. Došli jsme k prvnímu odpočívadlu a také lávce přes Mumlavu. Dále nás upozornili, že po lesní cestě s kočárkem, to není moc vhodné. Přešli jsme tedy lávku a pokračovali spojovačkou na asfaltku. Z mostu byl krásný výhled na řeku, jen je málo vody, což pohled trochu degraduje. Cesta vedla Liščí stezkou pro děti. Dozvěděli jsme se, co jí a kde spí liška, co má v lese za kamarády a jak není vůbec nebezpečná, jak si mnozí lidé myslí. Byli tu i připravené prolézačky a hádanky pro nejmenší i dospělé.

Na cestě nahoru k vodopádu po asfaltce míjíte odpočívadlo a lavičkami, stolečky a info panelem. A jak jsem si pak i později všimli, tak zde jsou i pytlíky na psí bobky. Na pejsky jsou připravení, za nás plusové body!

Kde se najíst?

Po pár metrech dojdete k první občerstvovací stanici, místní hospůdka s hotovkami, pivem a limonádou. Sezení je jak venku, tak i uvnitř. My zavítali dovnitř, kam můžete i se psem, protože začalo pršet. Ceny jsou tak akorát horské. Čočková polévka 60 Kč, guláš s knedlíkem 135 Kč, vařený bůček za 135 kč atd. Na výběr jsou i nanuky a káva jen rozpustná nebo turek. Asi nic nezaplatitelného, na výletě se s nějakou tou útratou samozřejmě počítá.

Naproti hospůdce je rozcestník a lesní cesta k cíli, tedy k Vodopádu Mumlava. Cesta je náročnější pro kočárek, ale dali jsme to. Výhled stál za to. Pod vodopádem je mostek přes řeku a tam i vlez do vody po velkých kamenech na menší skalnaté pláže, kde se můžete opalovat a koupat. Ideál v letním počasí.

Určitě doporučuji i jako výlet i v zimě, musí být kouzelné zamrzlé vodopády.

Mohlo by se vám také líbit

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *