Na výlet pod stan? Tohle vám nesmí chybět

Na výlet pod stan? Tohle vám nesmí chybět

Plánujete výlet pod stanem a chcete si ho užít s maximálním možným pohodlím? Podívejte se na několik věcí, které by vám neměly chybět. Pobyt v přírodě je totiž nevyzpytatelný a spolehnout se můžete jedině sami na sebe a na své vybavení.

Jaký stan zvolit?

Největším limitem pro výběr stanu je jeho velikost. Přemýšlejte nad tím, jestli se bude jednat o stan pro dvě osoby nebo jestli chcete něco většího pro celou rodinu. Stan pro dva by měl být navržen tak, aby byl dostatečně vzdušný, ale zároveň dokonale nepromokavý. Pří výletě na kole hrají roli i jeho rozměry a váha ve složené podobě, protože čím těžší, tím více se unavíte.

Spací pytle, karimatky nebo matrace

Spaní ve stanu není pohodlné jako ve skutečné posteli. To ale neznamená, že si nemůžete ležení na zemi zpříjemnit. Jako zábrana proti chladu a prevence proti nastydnutí by rozhodně neměla chybět karimatka. V dnešní době existují již nafukovací nebo velmi dobře izolující karimatky, případně i malé matrace. Spací pytle by vždy měly být vhodné do předpokládaného rozpětí teplot během noci.

Vyrážíme na kole

Vyjet si na kole pod stan je oblíbená letní činnost. Není se čemu divit. Malé rozměry stanů a dalších nezbytností se vejdou do batohu nebo do tašek zavěšených na rámu kola. V tuto chvíli je skutečně jediným limitem celková váha a prostorová rozměrnost všech věcí, které si s sebou plánujete zabalit. Nezapomeňte dodržovat pravidla zákazu kempování a nerozdělávejte oheň tam, kde je to zakázáno.

Nezbytné drobnosti

Solární nabíječka na mobilní telefon nebo navigaci se může hodit na výlety do neznáma a jako pojistka pro případ, že se ztratíte. Pro večerní pohodu bez nutnosti zakládat oheň, jistě oceníte lampičku. Ideální jsou takové, které zároveň odpuzují komáry a dotěrný hmyz. Ve výbavě by neměl chybět ani multifunkční nůž.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *