Na kola na Jižní Moravu

Na kola na Jižní Moravu

Morava je častým cílem Brňáků i Pražáků. Lidé z velkoměsta si rádi odpočnou na venkově, projedou se na kole po relativně rovném terénu a po večerech posedí ve vinném sklípku. Nic víc od toho nečekejte, ale relax je to perfektní.

Cesta z Prahy na Jižní Moravu trvá asi 2,5 – 3 h, takže se dá v klidu absolvovat i s menšími dětmi. Okolo Pálavy nebo Mikulova je několik půjčoven kol, tudíž není nutné si je vozit s sebou. Na druhou stranu pokud máte své dobré kolo, na které jste zvyklí, je lepší si ho vzít. Půjčte si nosič na kola nebo využijte rovnou pronájem auta Praha s nosičem. Pokud pojedete na dovolenou v půjčeném voze, aspoň se nebudete muset tolik strachovat, že se něco stane, když ho necháte někde zaparkované a na celý den si odjedete. Udržované auto z půjčovny vás navíc nezradí uprostřed cesty. Absolvovat trasu na Jižní Moravu vlakem moc nedoporučujeme, spojení je velmi komplikované.

Moravské vinařské cesty

Na kola na Jižní MoravuU cyklistů, kteří se vydají na Jižní Moravu, se předpokládá, že sem nejedou kvůli kondičce. Horské tratě plné kopečků a náročné singletracky byste museli hledat jinde. Jihomoravské kraje jsou příjemně zvlněné, ale nečekají vás tu žádné velké kopce. Z toho důvodu je to ideální lokalita pro rodiny s menšími dětmi.

Přímo se počítá s tím, že turisté budou chtít navštívit taky nějaký ten sklípek, a proto je Morava protkaná tzv. Moravskými vinařskými stezkami. Jsou to tratě o celkové délce 1200 km, které jsou tvořené deseti okruhy. Okruhy jsou sestaveny tak, abyste projížděli kolem různých zajímavých míst, městeček se sklepními uličkami, historických a přírodních památek. A také samozřejmě městy, kde probíhají vinařské slavnosti a kam se můžete zajít podívat do sklípku. Po cestě potkáte nejen další turisty na kolech, ale také místní obyvatele, pro které je pěstování vinné révy celoživotním posláním.

Takže je nejvyšší čas vybrat, zda toužíte navštívit raději Pálavu, Lednicko-Valtický areál, Moravský kras nebo úplně jinou lokalitu, a začít plánovat!

Mohlo by se vám také líbit

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Smrtonosné pasti tropického skleníku Fata Morgana v Troji

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Přírodní syslí rezervace v Mladé Boleslavi

Africké trhy také v ČR

Africké trhy také v ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *