Na dovolenou spolehlivými vozy

Na dovolenou spolehlivými vozy

…a společně.

Dlouhou dobu jsem se svými přáteli plánovala dovolenou do zahraničí, samozřejmě nejlépe k moři, kam jsem měla možnost se podívat pouze jednou. Několikrát jsme se všichni sešli s návrhy zájezdů od cestovních kanceláří, ale po každé tam byl nějaký háček. Nechtěli jsme se přizpůsobovat nalinkovaným zájezdům, protože každý z nás měl i trochu jinou představu o nezapomenutelné dovolené.  Nakonec Martin neprozřetelně řekl: „Pojedeme na vlastní triko a zastavíme tam, kde se nám bude líbit a na jak dlouho budeme chtít. Prostě taková neplánovaná dovolená.“ Načež jsme se toho všichni chytli a začali řešit detaily.

Jako hlavní problém se ukázala doprava, kterou většina cestovních kanceláří zajišťuje. Snažili jsme se dávat dohromady auta, která by byla k dispozici. Ve výsledku jsme sehnali pouze jedno auto pro 5 lidí, přičemž nás bylo 9, další auta nepřipadala v úvahu kvůli technickému stavu a také velikosti. Kam pak dá 5 holek všechny kufry? Už jsme mysleli, že to celé padne, ale Hanka přišla s tím, že zná v Praze dobrou autopůjčovnu, která jí loňské léto vezla z letiště domů, prý poskytuje k vypůjčení i mikrobusy. A to se trefila do černého.

Zavolali jsme do Fidesu a za 4 dny jsme byli na cestě na jih Evropy, za sluncem a vůní moře.

Nakonec zvítězila Itálie

Nalodili jsme se i se všemi dozajisté nezbytně potřebnými zavazadly a vyrazili za dobrodružstvím. Představte si cestování v 9 lidech, kteří se znají od malička, nezapomenutelná legrace. Ale aby to všechno nebylo tak jednoduché, ještě před překročením českých hranic jsme dostali defekt. Na silnici asi někdo vysypal pytel napínáčků a tři kola byla rázem prázdná. Kluci neváhali a vytočili číslo do Fidesu. Naše dívčí osazenstvo samozřejmě už celou dovolenou málem odpískalo, ale pracovník autopůjčovny nás uklidnil a poslal náhradní vůz. Naše vina to očividně nebyla, chvíli jsme se opalovali na sluníčku, klábosili o tom, co všechno chceme v Itálii vidět a za chvíli už vidíme identický mikrobus. Naše cesta mohla v klidu pokračovat.

Nakonec jsme strávili 10 krásných dnů poznáváním Itálie a jedením fantastické pizzy, když jsme se vrátili, každému jsme své zážitky líčili v těch nejživějších barvách.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *