Maroko – dovolená se sluncem nad hlavou a saharským pískem pod nohama

Maroko – dovolená se sluncem nad hlavou a saharským pískem pod nohama

Pokud vám už nestačí obyčejná dovolená u moře a prahnete po něčem unikátním, je pro vás návštěva Marockého království jako stvořená. Budete překvapeni, kolik krás a nevšedností tato africká země ukrývá. Nechte se pozvat na malou ochutnávku!

Pár užitečných informací

Mnoho z vás si jistě řekne, že nemůže být v Maroku bezpečno, ale není tomu tak. Obyvatelé jsou vstřícní a usměvaví. Turisty mají v oblibě. Jen v Západní Sahaře a odlehlejších místech není pobyt vhodný. Rovněž si dejte pozor na sexy plavky. Na plážích to nemají v lásce. Považují to za neuctivé. S kapsáři jsou problémy všude, ale s tím se musí počítat. Na druhou stranu je Maroko historická lokalita, kde to doslova vře pestrou paletou pokrmů, koření a ovocných koktejlů. A turisty potěší, že je všechno za hubičku!

Vítr v zádech a lenošení na pláži

Co si představit, když se řekne Maroko cestování? Jistě nekonečné pláže žlutého písku! Koupání se odehrává v klidném Středozemním moři, ale také v neposlušném Atlantském oceánu, který je ideální pro surfování. Resort Agadir je typický písečnými koberci ve tvaru půlměsíce, které obepínají hory. Oblíbeným místem surfařů je oblast Taghazout a letovisko Saida je rájem romantiků a rodinných dovolených.

Hurá za památkami UNESCO!

Kroky turistů vedou k medíně ve Fásu, kde se pokochají zachovalým historickým jádrem arabsko-muslimského typu. Historický kolos v Marrákeši leží na úpatí Vysokého Atlasu a okouzlí mešitou Kutubíja i sakrální stavbou Almohádovců. Hliněné městečko Ksar s Ait-Ben-Haddou se pyšní vysokými hradbami a typickými saharskými obydlími. K dalším pozoruhodnostem patří město Meknes se svatyní, archeologické naleziště Volubilis, medína v Tetuánu a metropole Rabat.

Romantickou náladu nabídne procházka tajemnými uličkami kolem mešity v Casablance. Vaši fyzickou zdatnost vyzkouší túry přes hory a poušť. Vodopády, jeskyně a nádherné pláže se vám vryjí hluboko do srdce.

Mohlo by se vám také líbit

Africké trhy také v ČR

Africké trhy také v ČR

Nezapomenutelná dovolená v Marsa Alam

Nezapomenutelná dovolená v Marsa Alam

„Jiná“ letní dovolená nemusí být vůbec špatná

„Jiná“ letní dovolená nemusí být vůbec špatná

Dovolená v Egyptě vás rozhodně nezklame

Dovolená v Egyptě vás rozhodně nezklame

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *