Labyrintárium Loučeň

Labyrintárium Loučeň

Zámek Loučeň je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Zámek, postavený na počátku 18. století a vlastněný rody Valdštejnů, Furstenberků a Thurn-Taxisů, je provozovaný společností Loučeň a.s. a od 7.7.2007 je přístupný veřejnosti. Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park. Loučeň, to je nejenom krásný zámek, ale také spoustu venkovního vyžití pro rodiny s dětmi, kteří mohou vyzkoušet každý z jedenácti přírodních labyrintů. Labyrinty jsou nejen zábavné, ale podle mnohých také postaveny tak příhodně, že dobíjejí energii. Údajně nevyčerpatelný je prý zejména kamenný labyrint.

Loučeň ale nabízí také možnost dětských dnů, nebo třeba svátku matek. Loni si maminky mohly vyzkoušet inovace v kuchyni, děti pak zase dílničky a podobně.

Labyrintárium LoučeňNa Loučni ale není výjimkou ani den Otců a podobně. Nás zaujala letní akce s Robinem Hoodem. Zámecký park na Loučeni totiž během prázdninových týdnů ožil středověkým veselím. Ve zdejších houštinách postavili své ležení Robin Hood a jeho zbojníci, kteří se hodlají vzepřít zlotřilému šerifovi z Nottinghamu. V zámeckém táboře budou verbovat nové rytíře, cvičit je v lukostřelbě a turnajovém umění, zkoušet jim zbroj a zbraně. Robin Hood a jeho přátelé, Malý John, mnich Tuck a další provedou malé i velké návštěvníky svým divokým královstvím a pobaví je soutěžemi a bojovými šarvátkami.

Otevírací doba labyrintů Loučeň

Období: leden – únor
sobota – neděle 10:00 – 16:00
Období: březen
sobota – neděle 10:00 – 17:00
Období: duben – květen
pondělí – neděle 10:00 – 17:00
Období: červen – srpen
pondělí – neděle 09:00 – 18:30

Vstupné do labyrintů Loučeň

Obyčejné: 99 Kč
Zvýhodněná cena: 69 Kč
Rodinné vstupné: 270 Kč
V zimě: 50 Kč

Mohlo by se vám také líbit

Den otevřených dveří památek ČR

Den otevřených dveří památek ČR

Mezinárodní den památek a sídel

Mezinárodní den památek a sídel

Lobkowiczké mauzoleum

Lobkowiczké mauzoleum

Zřícenina hradu Lestkov

Zřícenina hradu Lestkov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *