Která pojišťovna nabídne skutečně nejlevnější cestovní pojištění?

Která pojišťovna nabídne skutečně nejlevnější cestovní pojištění?

Cestovní pojištění v ČR nabízí opravdu velké množství pojišťoven. Spousta lidí ale různé poskytovatele vůbec neřeší a na svou dovolenou se pojistí u své zdravotní pojišťovny. Někdy je to výhoda, jindy naopak výrazně prodělají. Rozdíly se totiž u týdenní dovolené pohybují až ve stovkách korun.

O tom, proč si zřizovat zdravotní pojištění a zda to vůbec má cenu, snad ani není potřeba diskutovat. Jednu věc si však ujasnit musíme. Spousta lidí si stále myslí, že je cestovní pojištění ochrání pouze v případě zdravotních potíží, akutního lékařského ošetření v zahraničí apod. To je ovšem omyl. Zpravidla se vztahuje rovněž na ochranu zavazadel, způsobení škody na majetku třetí osobě atd. Vše však záleží na konkrétním pojištění. U některých pojišťoven tohle dostanete v ceně, u jiných se připlácí. Cena prostě hraje prim.

Cestovní pojištění nejlevněji dostanete u své zdravotní pojišťovny

Jak již bylo řečeno, pojišťoven, které vás zabezpečí po dobu cesty do zahraničí, je mnoho. Ukazuje se, že nejlepší nabídku vám zpravidla poskytne vaše zdravotní pojišťovna, u níž jste vedení jako klienti. Pokud si vezmeme takový klasický příklad osmidenní dovolené u moře pro seniory, nabídky zdravotních pojišťoven jsou v průměru o 257 Kč levnější než u komerčních pojišťoven.

Výhodné cenové podmínky od zdravotní pojišťovny pochopitelně dostanete pouze za předpokladu, že jste jejím klientem. Lhát se v tomhle nevyplácí, pojišťovna si může vše snadno zjistit. Pokud se ve webovém formuláři uvedete jako klient dané pojišťovny a uzavření pojištění proběhne bez problému, ještě to neznamená, že máte vyhráno. Smlouva by mohla být neplatná, takže v případě potíží byste nedostali ani korunu. Řešením může být změna zdravotní pojišťovny, i když měnit ji pouze kvůli cestovnímu pojištění většinou nemá smysl. Je potřeba si prostudovat její podmínky a podívat se, zda je i v dalších ohledech lepší než vaše stávající pojišťovna.

Úplně nejlevnější je cestovní pojištění u Oborové zdravotní pojišťovny

Ze srovnání 24 zdravotních i komerčních pojišťoven vyšla nejlépe, co se týče cestovního pojištění, Oborová zdravotní pojišťovna (OZP). Osmidenní dovolená v Evropě u moře pro dva dospělé a dvě děti vyjde na 112 korun. Tato částka je přitom hodně pod průměrem, který činí přes čtyři stovky, a nejdražší nabídka je dokonce o 555 Kč dražší než u OZP.

Zajímavá je také nabídka OZP pro juniory do 26 let a seniory nad 60 let. Ti mají cestovní pojištění úplně zdarma. Pro studenty tuto akci nabízí ještě jedna zdravotní pojišťovna, jenže musí se prokazovat průkazem studenta na pobočce. Pokud jde o seniory, těm většina pojišťoven cenu spíš zvyšuje, jelikož je u nich vyšší pravděpodobnost zdravotních potíží. Jestliže rádi cestujete, mějte na paměti i nabídky cestovního pojištění, až budete váhat, jakou zdravotní pojišťovnu je nejlepší mít.

Mohlo by se vám také líbit

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Jaké dobroty zabalit na výlet?

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

Chcete vyrazit na dovolenou a zároveň ušetřit? Poradíme, jak na to

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

S dodávkou se vydejte klidně až na kraj světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *